Фото: Getty images
Європейський Союз заявив про готовність укласти справедливу торговельну угоду зі США, попри загрози підвищення тарифів з боку адміністрації Дональда Трампа. Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович наголосив, що Брюссель прагне до рівноправного партнерства, а не переговорів під тиском. Про це повідомляє BBC.
«ЄС повністю відданий тому, щоб досягти угоди, яка буде вигідною для обох сторін», — зазначив Шефчович після телефонної розмови з торговим представником США Джемісоном Гріром і міністром торгівлі Говардом Латніком. «Торговельні відносини між ЄС і США є унікальними, і вони мають ґрунтуватися на взаємній повазі, а не на погрозах. Ми готові захищати свої інтереси», — додав він.
Заяви єврокомісара пролунали після того, як президент Трамп пригрозив запровадити 50% митні тарифи на весь імпорт з Євросоюзу, висловивши розчарування темпами переговорів. За його словами, підвищення тарифів заплановане на 1 червня.
Європа не відступає
Хоча Єврокомісія офіційно не прокоментувала заяву Трампа, окремі європейські лідери вже відреагували. Заступник глави МЗС Німеччини Йоганн Вадефуль заявив, що “в торговельній війні немає переможців”, а нові мита лише послаблять економічне зростання обох сторін.
Міністр-делегат Франції з питань зовнішньої торгівлі Лоран Сен-Мартен також заявив, що “погрози не допомагають у переговорному процесі”. Він підкреслив, що Франція та ЄС дотримуються політики деескалації, але готові відповісти.
Передісторія торгової ескалації
Із березня США вже запровадили мита в 25% на сталь, алюміній, автокомпоненти — незалежно від країни походження. У відповідь ЄС 9 квітня схвалив дзеркальні мита від 10% до 25% на низку американських товарів — від мотоциклів до курятини.
2 квітня адміністрація Трампа анонсувала другий етап мит: базовий тариф у 10% для всіх імпортних товарів (крім тих, на які вже діють 25%), із додатковими надбавками залежно від торгового балансу й рівня тарифів інших країн.
Проте 9 квітня президент США тимчасово призупинив додаткові тарифи (понад 10%) на 90 днів, крім обмежень щодо Китаю. У відповідь Єврокомісія також тимчасово зупинила свої дзеркальні мита — хоча тарифи США на імпорт сталі й алюмінію залишаються чинними.