Пошук
Close this search box.

Вчені розкрили неврологічну таємницю “Дівчини з перловою сережкою” Вермеєра

картина Йоганнеса Вермеєра "Дівчина з перловою сережкою"

картина Йоганнеса Вермеєра “Дівчина з перловою сережкою”

Дослідники стверджують, що розгадали невловиму магію картини Йоганнеса Вермеєра “Дівчина з перловою сережкою”, вимірюючи її вплив на мозок глядачів. Мартін Де Муннік з компанії Neurensics, яка проводила дослідження для музею Мауріцхейс у Гаазі, заявив: “Ми очікували, що глядачі знайдуть у ній щось особливе, але результати здивували навіть нас”.

У ході дослідження, що проводилося з використанням технологій ЕЕГ та МРТ, вчені виявили, що “Дівчина з перловою сережкою” викликає специфічний неврологічний ефект, який вони назвали “петлею тривалої уваги”. Погляд глядача спочатку фокусується на очах жінки, потім переміщується до її рота, далі — до перлини, і знову повертається до очей. Така “петля” утримує увагу глядача на картині значно довше, ніж на інших творах.

Крім того, вчені помітили, що під час споглядання картини активується предклиння — зона мозку, відповідальна за свідомість та ідентичність. Це, на думку дослідників, пояснює, чому картина залишається впізнаваною та сильно впливає на емоції глядачів. Емоційна реакція на оригінал була в десять разів сильнішою, ніж на копію, що підкреслює важливість споглядання оригінальних творів мистецтва в музеях.

“Мозок не бреше”, — зазначила директор музею Мартін Госселінк, додаючи, що відкриття підтверджують винятковість цієї роботи Вермеєра.

НОВИНИ