Пошук
Close this search box.

Російська економіка: санкції, військові витрати та реальність після вторгнення

Санкції

Фото:depositphotos

Через два з половиною роки після вторгнення в Україну Росія зіткнулася з жорсткими санкціями Заходу. За даними МВФ, ВВП Росії наразі приблизно на 7% нижчий за довоєнні прогнози. Проте економіка не зазнала обвалу, як передбачали деякі експерти.

Головний економіст Центральної та Східної Європи UniCredit, Ден Буча, зазначає, що економіка Росії зазнала значних змін. Країна мобілізувала величезні ресурси для підтримки свого військового апарату, що призвело до зростання зарплат у військовому секторі та дефіциту робочої сили в приватному секторі.

Збільшення військових витрат і зростання споживання призвели до інфляції, яку Центральний банк Росії намагається стримати через підвищення процентних ставок. Проте, реальне стримування споживання залишається складним завданням.

Росіяни все більше споживають китайські товари замість європейських, але якість цих товарів часто нижча. Крім того, оборонні витрати і виплати військовим і їхнім родинам призводять до економічних дисбалансів у різних регіонах країни.

Експерти прогнозують, що російська економіка не повернеться до довоєнних темпів зростання, а розрахунки в валютах країн, що розвиваються, обмежують можливості імпорту цінних товарів. Переорієнтація економіки на військові потреби вже відчутно впливає на соціальні послуги та інфраструктуру.

НОВИНИ