Свириденко: Угода зі США про фонд відновлення ще не фіналізована, тривають перемовини

Міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила, що угода зі Сполученими Штатами щодо створення Фонду економічного відновлення України ще не фіналізована і перебуває на стадії обговорення. Вона підкреслила, що українська сторона формує власну переговорну позицію, щоб угода відображала національні інтереси. Однак, попередній текст угоди викликав хвилю критики через можливі ризики передачі контролю над стратегічними ресурсами України. Які саме параметри угоди обговорюються і чому важливий конструктивний діалог з американськими партнерами? Читайте далі, щоб дізнатися більше!

Фото: Facebook / Міністр економіки України Юлія Свириденко

Міністр економіки України Юлія Свириденко у Facebook заявила, що угода зі Сполученими Штатами щодо створення Фонду економічного відновлення України наразі перебуває на стадії обговорення. Цей документ, який у медіа вже отримав назву “угода про корисні копалини”, ще не фіналізований, і Україна формує власну переговорну позицію.

“Уряд України працює, щоб угода відображала усі наші інтереси та була в дусі стратегічного партнерства із США”, – зазначила Свириденко.

За її словами, робоча версія, яку отримала українська сторона, наразі здебільшого відображає підходи та позицію американських юридичних радників. Натомість уряд України готує власну редакцію, яка має захистити національні інтереси.

“Параметри угоди, які ми обговорювали раніше, є унікальними”, – додала міністр.

Свириденко також наголосила, що в разі необхідності уряд вийде на консультації з Верховною Радою, але на цьому етапі публічні дискусії можуть зашкодити процесу перемовин.

“З огляду на важливість угоди, нам вкрай важливий конструктивний діалог з американськими партнерами”, – підсумувала вона.

Заява пролунала на тлі активного суспільного обговорення попереднього тексту угоди, що викликав хвилю критики в експертному середовищі через можливі ризики передачі контролю над стратегічними ресурсами України.

Нагадаємо, угода передбачає створення інвестиційного фонду за участі Міжнародної корпорації фінансування розвитку США (DFC), американської компанії у ролі генерального партнера та уряду України. У робочому проєкті йдеться, зокрема, про передачу 50% доходів від українських корисних копалин та інфраструктури до фонду, що спричинило жваву дискусію щодо економічної доцільності такого формату співпраці.

Автор : Marianna Nyzhnia