ПТСР

Вже десять років ми відстоюємо свою державність та боремося за суверенітет. Війна руйнує не тільки економіку, але й життя родин, стосунки, ментальне здоров’я українців. Кількість людей, які потребують психологічної підтримки, зростає щорічно, а з початку повномасштабного вторгнення росте у геометричній прогресії. Постійні обстріли мирних міст та цивільної інфраструктури приводять до стресу. Захисники та Захисниці, їхні родини, ветерани, вимушені переселенці, цивільні на лінії фронту та в «тилу» – всі вони потребують нашої особливої уваги. 

В умовах повномасштабного вторгнення центральні та західні регіони, які вважаються більш безпечними, стали новою домівкою для багатьох, хто втратив своє житло. Також тут проходять реабілітацію Герої, які отримали поранення на полі бою. 

Працюючи з такими людьми ми з командою однодумців визначили кілька ключових проблем. По-перше, українці зазвичай соромляться звертатися за допомогою до фахівців. По-друге, не вистачає спеціалістів, готових працювати з травмованими людьми. Наразі в нашій державі впроваджуються різноманітні програми, в рамках яких українці можуть отримати психологічну допомогу он-лайн та звернутися за допомогою до сімейних лікарів. Не стоять осторонь і психологи, які на волонтерських засадах працюють з травмованими людьми.

Зокрема, на Вінниччині було створено Міжнародну Асоціацію Ментального Здоров’я (МАМЗ). Головна мета асоціації підтримка тих, хто цього потребує та проведення освітніх заходів, в ході яких розповідаємо про психологічне здоров‘я та особливості піклування про нього. 

Комплексний підхід до вирішення цих питань включає роботу з ветеранами та ветеранками, їхніми родинами, соціальними працівниками та іншими категоріями людей, які постраждалими від війни. 

Ми навчаємо людей піклуватися про свій ментальний стан спілкуватися з тими, хто пройшов через кризові ситуації. Зокрема, мова йде про військових, які щодня стикаються зі смертю, насиллям, перебувають у постійній напрузі. Після повернення з передової військові страждають від цілого ряду психологічних проблем – посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія. Важливо забезпечити їм доступ до професійної психологічної допомоги. 

Родини Героїв також потребують психологічної підтримки і можливості висловлювати свої почуття у безпечному середовищі. Організація круглих столів, конференцій та інших заходів, де вони можуть почуватися захищеними, є надзвичайно важливою. Піклування про ментальне здоров’я в умовах війни – це питання не лише індивідуального добробуту, але й національної безпеки. Спільні зусилля уряду, громадських організацій та міжнародних партнерів, допоможуть створити міцне та здорове суспільство, здатне протистояти викликам сучасності.