Пошук
Close this search box.

Київська лікарня під пильною увагою: реконструкція після війни викликає підозри в корупції

Удар російської ракети по найбільшій дитячій лікарні України минулого місяця сколихнув країну та спонукав благодійника Євгена Вембера зібрати понад 9 мільйонів доларів на терміновий ремонт. Проте нещодавно оголошений тендер на реконструкцію лікарні “Охматдит” в Києві, організований його фондом, був скасований після розслідування журналіста, який припустив, що конкурс був сфальсифікований. Це викликало хвилю обурення серед громадськості, повідомляє Reuters.

В інтерв’ю Reuters Вембер відкинув звинувачення в неправомірних діях. Він зазначив, що фонд “Охматдит”, який він очолює, провів тендер з метою забезпечення прозорості. Для вибору потенційних переможців лікарня залучила зовнішніх юридичних та технічних експертів. За словами Вембера, жодні кошти ще не були витрачені.

Цей випадок підкреслює зростаючу нетерпимість до корупції в Україні, яка перебуває в умовах 30-місячного російського вторгнення, що виснажує людські та матеріальні ресурси країни. Він також акцентує увагу на тому рівні контролю, який, ймовірно, супроводжуватиме проекти реконструкції за донорські кошти, коли Україна почне відновлюватися після війни.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що звернувся до поліції з проханням перевірити тендер лікарні на предмет можливих незаконних дій. На даний момент розслідування ще не розпочате, і звинувачень не висунуто.

Ляшко також оголосив про проведення нового тендеру та посилення нагляду, хоча затримка може призвести до того, що роботи не будуть завершені до зими. Удар 8 липня по “Охматдиту”, внаслідок якого загинули двоє людей, шокував націю. Кадри поранених дітей, які втікають з місця події, і закривавлені лікарі, що розбирають завали, залишили глибокий слід в серцях українців.

Після трагедії українці та провідні компанії країни почали активно надсилати пожертви, зокрема і до фонду Вембера, який з початку війни залучає кошти для підтримки дітей, що опинилися у скрутному становищі.

Журналіст Юрій Ніколов із видання “Наші Гроші”, яке розслідує підозри у корупції, зазначив, що приватний тендер на реконструкцію меншого будинку в лікарні спершу виглядав обнадійливо, оскільки були публічно оголошені 14 компаній, які подали заявки. Однак після розслідування виявилися можливі порушення, що спричинили подальший скандал.

Ця ситуація показує, наскільки ретельно будуть контролюватися всі реконструкційні проекти, які фінансуються за донорські кошти, адже Україна продовжує боротися не тільки з зовнішнім ворогом, але й з внутрішніми проблемами.

НОВИНИ