Пошук
Close this search box.

Росія може створити нові ядерні ракетні майданчики у відповідь на розгортання США звичайних озброєнь у Німеччині

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков

Сергій Рябков Фото: Риа новости

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков у четвер заявив, що Росія не виключає можливості створення нових ядерних ракетних майданчиків у відповідь на планове розміщення Сполученими Штатами звичайних озброєнь великої дальності в Німеччині. Про це повідомляє Reuters.

Рябков підкреслив, що захист Калінінградської області, яка межує з країнами НАТО Польщею та Литвою, є пріоритетним завданням. “Я не виключаю жодного варіанту”, – заявив він журналістам, коментуючи плани США щодо розміщення ракет.

Минулого тижня США оголосили, що з 2026 року вони почнуть розгортати в Німеччині ракети SM-6, Tomahawk та нові гіперзвукові ракетні системи, щоб продемонструвати свою відданість НАТО та європейській обороні.

У червні президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія відновить виробництво наземних ракет малої та середньої дальності, і визначить місця їхнього розгортання у разі потреби. Ці ракети можуть бути оснащені як звичайними, так і ядерними боєголовками.

Рябков зазначив, що Росія обиратиме найефективнішу відповідь на рішення США з широкого спектру варіантів, включаючи з точки зору витрат. Він також підкреслив, що Калінінград давно привертає “нездорову увагу” опонентів Росії.

“Калінінград не є винятком з точки зору нашої 100% рішучості зробити все необхідне, щоб дати відсіч тим, хто може мати агресивні плани і намагається спровокувати нас на заходи, які нікому не бажані і чреваті додатковими ускладненнями”, – сказав Рябков.

Нагадаємо, що ракети середньої дальності наземного базування, які планують розгорнути Росія та США, були заборонені американсько-радянським договором 1987 року. Однак у 2019 році США вийшли з договору, звинувачуючи Росію в порушеннях, які та заперечувала.

Експерти з безпеки попереджають, що заплановане розгортання є частиною гонки озброєнь, яка поглиблює і без того складний набір загроз на тлі напруженості через війну в Україні. Розміщення Росією ядерних ракет у Калінінграді надішле потужний сигнал Заходу через близькість до країн НАТО. Однак такі установки, ймовірно, будуть під постійним спостереженням розвідувальних служб НАТО.

Росія також може розглянути можливість розгортання ракет у Московській чи Ленінградській областях або на Чукотці на далекому сході, звідки вони можуть досягти Аляски чи навіть Каліфорнії, вважає Андрій Бакліцький, експерт з контролю над озброєннями в Інституті дослідження проблем роззброєння ООН.