Суд у США виніс рішення на користь авіакомпанії Ryanair у справі, поданій авіаперевізником, яка стверджувала, що Booking.com отримав доступ до частини її веб-сайту без дозволу, згідно з судовими документами, на які посилається Reuters.
Після судового розгляду присяжні в окружному суді штату Делавер одноголосно визнали, що Booking.com порушила Закон про комп’ютерне шахрайство та зловживання, забезпечивши несанкціонований доступ третьої сторони до частин веб-сайту Ryanair «з наміром шахрайства».
Представники Booking.com висловили розчарування рішенням та заявили про намір подати апеляцію.
Ірландська авіакомпанія, найбільша в Європі за кількістю пасажирів, заявила, що це рішення допоможе зупинити несанкціоноване використання даних сайтами бронювання.
Компанії, які використовують програмне забезпечення для пошуку та перепродажу квитків, звинувачують у додаванні додаткових зборів та ускладненні зв’язку між авіакомпаніями та пасажирами.
У вердикті суду присяжні відхилили звинувачення Booking.com у тому, що Ryanair зганьбила платформу бронювання та залучила авіакомпанію до недобросовісної конкуренції.
«Ми вважаємо, що надання клієнтам доступу до порівняння тарифів у туристичній індустрії сприяє вибору споживачів», — сказав представник Booking.com у заяві, надісланій електронною поштою.
Ryanair, яка останніми місяцями підписала угоди з низкою онлайн-туристичних агентств щодо авторизованого перепродажу квитків, висловила надію, що це рішення створить прецедент.
«Ми очікуємо, що це рішення покладе край інтернет-піратству та стягненню зайвої плати як авіакомпаніями, так і іншими туристичними компаніями та споживачами через незаконну діяльність піратських OTA (онлайн-туристичних агентів)», — заявив генеральний директор Ryanair Майкл О’Лірі.
Він також висловив надію, що це рішення змусить агентства із захисту прав споживачів у Великій Британії та Європі вжити заходів, щоб заборонити незаконне використання даних, опублікованих на веб-сайтах, і стягнення завищених оплат за перельоти та допоміжні послуги з боку споживачів.