Пошук
Close this search box.

ЄС закликає держави-члени подати остаточні енергетичні та кліматичні плани для досягнення цілей на 2030 рік

Європейська комісія у середу закликала уряди держав-членів ЄС, які ще не подали остаточну версію своїх енергетичних та кліматичних планів, зробити це якомога швидше, підкресливши, що ці плани є «ключовим кроком» у досягненні цілі блоку зі скорочення викидів парникових газів до 2030 року, повідомляє агенція EFE.

Із 27 держав-членів лише 10 — Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Латвія, Люксембург, Нідерланди та Швеція — подали ці плани до Єврокомісії.

У відповідь Комісія «закликає решту держав-членів без зволікань подати свої плани, щоб забезпечити швидкий та всебічний аналіз на європейському рівні», зазначивши, що це також «створить міцну платформу для подолання перешкод, обговорення найкращих практик, покращення регіональної координації та забезпечить швидке та рішуче впровадження наших цілей на 2030 рік», йдеться у звіті щодо стану енергетики, представленому комісаром ЄС з енергетики Кадрі Сімсон.

Брюссель нагадує урядам держав-членів, що вони «мають посилити свої зусилля, щоб гарантувати достатній рівень амбіцій і забезпечити, що ЄС йде правильним шляхом» у досягненні кліматичних цілей.

Згідно з представленим звітом, аналіз проектів енергетичних і кліматичних планів, поданих до Брюсселя, свідчить про підвищення рівня амбіцій, але Єврокомісія вважає їх все ще «недостатніми для скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року» порівняно з рівнем 1990 року.

Конкретно, аналіз, проведений Єврокомісією, показує, що реалізація поданих проєктів призведе до зменшення викидів CO2 на 51% до кінця цього десятиліття, що на чотири відсотки менше від необхідного.

Крім того, у звіті також попереджається, що «лише декілька держав-членів включили в проєкти оновлених планів детальні заходи щодо адаптації до зміни клімату в контексті стійкості їхніх енергетичних систем».

Організація Об’єднаних Націй (ООН), яка організує свою наступну кліматичну конференцію COP29 у листопаді в Азербайджані, неодноразово наголошувала, що уряди всього світу повинні покращити свої плани щодо боротьби зі зміною клімату, оскільки за поточними прогнозами не вдасться досягти мети обмежити підвищення температури до кінця століття на рівні не більше 1,5 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальною епохою.

НОВИНИ