Фото: Depositphotos
Адміністрація президента Джо Байдена, на фінальному етапі свого терміну, зробила важливий крок для забезпечення довгострокової стійкості санкційних заходів проти Росії, використовуючи закон 2017 року. Ці заходи покликані ускладнити завдання для майбутньої адміністрації щодо послаблення тиску на Москву.
Згідно з новими правилами, які Міністерство фінансів США оголосило у середу, у список санкцій внесено близько 100 ключових російських компаній, від великих виробників озброєнь до Московської біржі. Відтепер, будь-яке рішення про виключення суб’єктів зі списку потребує перегляду Конгресом США протягом 30 днів. Якщо Конгрес виступить проти, процес делистингу буде заблокований,про це повідомляє Financial Times.
Такий механізм контролю був впроваджений у рамках закону “Про протидію противникам Америки через санкції” (CAATSA), прийнятого після втручання Росії у вибори в США 2016 року. Адміністрація Байдена використала цей закон як законодавчу базу для посилення санкцій, що є стратегічним ходом для запобігання можливості їх послаблення наступним президентом, Дональдом Трампом.
Крім того, обов’язковість введення вторинних санкцій тепер стосується компаній, які свідомо сприяють діяльності організацій, що потрапили під первинні санкції. Це значно обмежує можливості нової адміністрації щодо застосування існуючих обмежень, звужуючи простір для маневру.
Заступник міністра фінансів Уоллі Адейемо підкреслив, що “сьогоднішні дії підривають спроможність Кремля обходити наші санкції та отримувати доступ до товарів, необхідних для ведення війни в Україні”. Розширення вторинних санкцій має на меті значно зменшити можливості Росії до отримання доходів та необхідних товарів, що є чітким сигналом для усіх учасників міжнародного обороту.
Також були введені санкції проти 15 організацій, які брали участь у створенні “регіональних клірингових платформ” у Росії та Китаї для спрощення транскордонних платежів за санкціоновані товари, що є черговим кроком у міжнародному тиску на російську економіку.