Белла Хадід Фото: ukr.media
Як повідомляє cursorinfo,пропалестинська модель Белла Хадід подала до суду на бренд Adidas після того, як у соціальних мережах виник скандал через її участь у рекламній кампанії, присвяченій ретро-взуттю SL 72, випущеному до Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені. Нагадаємо, що під час цих Ігор було вбито 11 ізраїльських спортсменів.
Компанія принесла вибачення та видалила всі фотографії з Беллою Хадід зі своїх соціальних мереж. Вони зазначили, що “зв’язок з трагічними історичними подіями була зовсім ненавмисною” і пообіцяли оновити кампанію.
За даними TMZ, Хадід, чиї зображення були видалені з офіційного аккаунту бренду в Instagram, найняла юридичну команду для розгляду можливих дій проти німецького спортивного бренду. “Хадід вважає, що бренд провів жорстоку та шкідливу кампанію і не взяв на себе публічну відповідальність”, – повідомили джерела порталу.
Джерела додали, що Хадід обурена тим, що Adidas запустив кампанію, пов’язуючи її з трагедією Мюнхенської олімпіади, і заявила, що насильство суперечить її переконанням. Попри повідомлення, Хадід досі працює за контрактом з Adidas.
Вибір Белли Хадід, відомої своїми пропалестинськими поглядами та частим розповсюдженням фейкових новин, викликав особливо бурхливу реакцію в Інтернеті. Єврейські та проізраїльські організації закликали бойкотувати компанію, посилаючись на її нацистське минуле.
Поряд з гнівними заявами від проізраїльських користувачів та активістів, пропалестинські організації наводнили соціальні мережі заявами про те, що “Adidas – це сіоністський бренд, який намагається “задобрити” тих, хто підтримує Палестину, за допомогою вибору Белли Хадід як головної моделі”.
Твердження про те, що це сіоністський бренд, ймовірно, пов’язане з тим, що Adidas оголосив у березні про пожертву 150 мільйонів доларів на боротьбу з антисемітизмом.
У 2022 році Adidas розірвав стосунки з Кан’є Вестом після його серії антисемітських заяв. Тоді компанія заявила, що “не терпить антисемітизму” і що заяви та дії Веста були “неприйнятними, повними ненависті, небезпечними та порушували цінності компанії, такі як різноманітність та інклюзивність, взаємоповага та справедливість”.