Експорт аграрної продукції з України знизився на 6,5% у листопаді 2024 року

Зернові культури

Фото: Getty images

У листопаді 2024 року Україна експортувала 6,2 мільйона тонн аграрної продукції, що на 6,5% менше, ніж у жовтні цього року. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), посилаючись на останні дані щодо зовнішньої торгівлі аграрними товарами.

Основною причиною зниження експорту експерти УКАБ називають сповільнення обсягів вивезення ріпаку, оскільки значна частина цього товару вже була вивезена раніше. Водночас зростання експорту спостерігається лише у зерновій групі, а в інших категоріях товарів відбулося зменшення.

Так, у листопаді Україна експортувала 4,1 млн тонн зернових, що на 3% більше, ніж у жовтні. Основну частину в експортній структурі зерна складає кукурудза (63%), на другому місці – пшениця (33%) та ячмінь (4%).

Натомість обсяги експорту олійних культур значно знизились. У листопаді було експортовано лише 0,8 млн тонн олійних, що на 32% менше, ніж у жовтні. Зокрема, експорт ріпаку скоротився через завершення сезону збору, тоді як соя становила 58% від загального обсягу експорту олійних культур.

Крім того, у листопаді Україна експортувала 541,2 тисячі тонн олій, зокрема, соняшникової олії (89%), ріпакової (2%) та соєвої (9%), що на 8% менше, ніж у попередньому місяці. Показник експорту макух після вилучення олій також знизився на 19%, склавши 383,3 тисячі тонн.

Загальний показник експорту інших видів агропромислової продукції зменшився на 5%, до 398,5 тисячі тонн.

В УКАБ зазначають, що найбільше падіння показали олійні культури, обсяги експорту яких скоротилися на третину, але в цілому місячний обсяг експорту залишається на хорошому рівні.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України скасував ліцензування експорту зернових, бобових, олійних культур та олії, запровадивши натомість автоматичну систему відстеження експорту агропродукції. Це нововведення має спростити процес та покращити моніторинг аграрного експорту.

НОВИНИ