Генеральний директор Meta Марк Цукерберг Фото: Getty images
Американський технологічний гігант Meta, що володіє Facebook та Instagram, оголосив про будівництво глобального підводного кабелю довжиною понад 50 000 км. Проєкт Waterworth стане наймасштабнішим у сфері підводних комунікацій і має суттєво підвищити швидкість та надійність передачі даних між США, Індією, Бразилією, Південною Африкою та іншими країнами.
За словами представників компанії, цей амбітний проєкт потребуватиме багатомільярдних інвестицій та розрахований на кілька років.
Сьогодні у світі функціонує приблизно 450 великих підводних кабелів загальною протяжністю 1,2 млн км. Вони відіграють критичну роль у глобальній цифровій інфраструктурі, забезпечуючи передачу майже всього світового інтернет-трафіку.
Досі домінуючими гравцями у сфері підводних комунікацій були компанії SubCom (США), Alcatel Submarine Networks (Франція), Nippon Electric Company (Японія) та HMN Technologies (Китай). Однак технологічні гіганти, такі як Meta, починають розбудовувати власні мережі через величезні економічні можливості, які вони відкривають.
Підводні кабелі залишаються вразливими до стихійних лих, зокрема підводних зсувів ґрунту та цунамі, а також до випадкових пошкоджень, спричинених якорями суден. Крім того, існують ризики саботажу та шпигунства.
На тлі стрімкого розвитку штучного інтелекту та зростання споживання цифрових ресурсів світовий інтернет-трафік продовжуватиме збільшуватись, що робить такі проєкти, як Waterworth, вкрай важливими для майбутнього глобальної комунікації.