Німеччина заборонила портам приймати танкери з російським зрідженим газом

Німеччина наказала своїм державним газовим терміналам відхиляти поставки російського газу.

Німеччина наказала своїм державним газовим терміналам відхиляти поставки російського газу. Фото: Hans-Peter Merten/Getty Images

Міністерство економіки Німеччини заборонило прийом російського зрідженого природного газу (ЗПГ) на державних імпортних терміналах, щоб підсилити енергетичну незалежність країни та Європейського Союзу від Росії. Відповідний наказ отримала компанія Deutsche Energy Terminal, що керує терміналами, повідомляє Financial Times.

Заборона на постачання російського ЗПГ узгоджується з політикою Берліна щодо енергетичної незалежності, започаткованою після початку повномасштабної агресії РФ проти України в 2022 році. До війни Німеччина була найбільшим імпортером російського газу в Європі, однак тепер країна шукає альтернативні джерела постачання і активно розбудовує інфраструктуру для імпорту ЗПГ морем.

“Прийом російського ЗПГ суперечив би головній меті створення терміналів – забезпеченню енергетичної незалежності Німеччини та ЄС від російського газу,” – зазначили у Міністерстві економіки ФРН. З моменту вторгнення РФ Німеччина не імпортує російський зріджений газ, і нове розпорядження гарантує, що ця політика залишається незмінною.

Німеччина послідувала прикладу США та Великої Британії, які раніше ввели повну заборону на імпорт російського ЗПГ. Однак інші країни ЄС, зокрема Франція, Іспанія та Бельгія, продовжують закуповувати російський газ за довгостроковими контрактами. Незважаючи на спільні зусилля з диверсифікації, російський ЗПГ усе ще займає близько 20% від загального обсягу постачань ЗПГ у Європу.

Німецька державна компанія Sefe також має довгостроковий контракт на постачання ЗПГ із російського заводу в Ямалі. Втім, більша частина цього палива спрямовується на імпортний термінал у Франції, де воно перетворюється на газоподібний стан і надходить до європейської газової мережі. Із жовтня 2022 року Німеччина отримує частину газу через Францію по газопроводу.

Це рішення Німеччини вкотре підкреслює важливість енергетичної автономії для Європи на фоні посилення санкційного тиску на Росію через її дії в Україні.

НОВИНИ