США внесли китайські корпорації Tencent і CATL до списку компаній із військовими зв’язками

Штаб-квартира Tencent у Шеньчжені.Фотограф: Qilai Shen/Bloomberg

Департамент оборони США оголосив про включення китайських технологічних корпорацій Tencent Holdings і CATL до списку компаній, пов’язаних із збройними силами Китаю. Ця новина викликала значний спад вартості акцій обох компаній, а також посилила напруженість у відносинах між двома найбільшими економіками світу, повідомляє Reuters.

Акції Tencent, розміщені на Гонконзькій біржі, втратили 7,3%, що еквівалентно $35,4 мільярда США ринкової вартості. Акції CATL, найбільшого у світі виробника батарей для електромобілів, впали на 2,8%, скоротивши ринкову капіталізацію компанії на $4,4 мільярда.

Реакція компаній та Китаю

Tencent та CATL вже засудили рішення США. Tencent заявила, що його бізнес не постраждає і що компанія ініціює перегляд рішення або вдасться до судових дій. CATL наголосила, що не займається діяльністю, пов’язаною з військовими.

Міністерство закордонних справ Китаю назвало дії Вашингтона «незаконними санкціями» та закликало США негайно їх скасувати, додавши, що Пекін захищатиме інтереси своїх компаній.

Список компаній із військовими зв’язками

Оновлений список містить 134 компанії, серед яких, окрім Tencent і CATL, є також виробники чипів Changxin Memory Technologies, виробник дронів Autel Robotics і транспортний гігант COSCO Shipping Holdings. Рішення може ускладнити співпрацю американських компаній із цими фірмами через репутаційні ризики.

Потенційні наслідки

Експерти зазначають, що включення до цього списку не запроваджує негайних заборон, але створює підґрунтя для майбутніх санкцій, включно з можливими обмеженнями на інвестиції з боку США.

“США більше не обмежуються кількома технологіями, — пояснює аналітик Крейг Сінглтон. — Чутливі технології охоплюють ширший спектр, і Захід посилює контроль у цій сфері.”

Напруженість продовжує зростати

Цей крок є частиною ширших зусиль Вашингтона щодо обмеження впливу китайських технологій через потенційні загрози національній безпеці. Пекін, зі свого боку, продовжує засуджувати такі дії, називаючи їх політично вмотивованими.

Це ще один прояв стратегічного протистояння між США та Китаєм, яке впливає не лише на економіку, але й на глобальний ринок технологій.

НОВИНИ