Україна розпочала реструктуризацію зовнішнього боргу, уникнувши дефолту

реструктуризація зовнішнього боргу

Міністерство фінансів України 9 серпня оголосило умови обміну старих облігацій на нові цінні папери, розпочавши процес реструктуризації зовнішнього боргу країни за єврооблігаціями.

Київ досяг принципової домовленості з деякими кредиторами наприкінці липня щодо реструктуризації зовнішнього боргу, який становить близько $23 мільярдів.

На початку повномасштабного вторгнення Росії Україна уклала угоду з кредиторами про відстрочку виплат через економічний тиск, спричинений війною. Термін дії цієї угоди, яка передбачала заморожування виплат на суму близько $23 мільярдів, мав закінчитися 1 серпня.

Згідно з заявою, розміщеною на Лондонській фондовій біржі, власники суверенних облігацій України мають можливість взяти участь в обміні та отримати нові цінні папери. Україна запрошує власників кожної серії суверенних облігацій, а також існуючих облігацій, гарантованих Укравтодором, державним агентством, відповідальним за українські дороги, обміняти їх на нові папери.

Реструктуризація має бути завершена до 27 серпня. Міністерство фінансів також повідомило, що кредитори, які погодяться на умови реструктуризації до 23 серпня, отримають додаткові виплати.

Пільговий період для однієї з серій єврооблігацій уряду закінчується 10 серпня, тому відсутність виплат за ними означала б дефолт.

18 липня український парламент ухвалив законопроєкт, який надає уряду право призупинити виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня.

“Після завершення реструктуризації це також відкриє Україні шлях до якнайшвидшого повернення на ринки капіталу, щойно ситуація з безпекою стабілізується, щоб профінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни”, — прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

НОВИНИ