Фото: Bloomberg
Німецький автовиробник Volkswagen AG захищає свої плани щодо можливого закриття заводів у Німеччині, зазначаючи, що через зниження продажів компанії залишилося приблизно два заводи зайвих. Це рішення стало частиною ширшої стратегії компанії, спрямованої на підвищення ефективності і зменшення витрат. Про це повідомляє Bloomberg.
Обгрунтування рішення
Головний фінансовий директор Volkswagen, Арно Антліц, пояснив, що попит у Європі не відновився після пандемії, і обсяги продажів автомобілів у регіоні залишаються значно нижчими, ніж до кризи. Це призвело до того, що компанія втратила близько 500 000 автомобілів на рік, що еквівалентно функціонуванню приблизно двох заводів. Антліц підкреслив, що необхідно підвищити продуктивність і зменшити витрати.

Даніела Кавалло, праворуч, з менеджером профспілки IG Metall Торстеном Грогером, 4 вересня. Фотo: Moritz Frankenberg/AFP/Getty Images
Протистояння з профспілками
Пропозиція закрити заводи в Німеччині викликала значне занепокоєння серед працівників і профспілок. На зустрічі у головному заводі Volkswagen у Вольфсбурзі понад 16 000 робітників висловили свій протест проти закриття заводів, тримаючи плакати і скандуючи гасла на захист своїх робочих місць. Деякі представники профспілок, зокрема, Даніела Кавалло, заявили, що будуть боротися проти будь-якого закриття, підкреслюючи, що працівники не повинні страждати через помилки керівництва.

Заводи Volkswagen у Німеччині.Фото: Volkswagen
Фінансові труднощі і перспективи
Незважаючи на плани скорочення витрат, Volkswagen все ще потрібно знайти 3 мільярди євро для досягнення своєї програми підвищення ефективності в 10 мільярдів євро, узгодженої минулого року. За словами представників компанії, витрати на оплату праці є лише частиною проблеми, що вплинула на фінансовий стан Volkswagen.
Економічний контекст
Європейський ринок автомобілів стикається з уповільненням переходу на електромобілі через зменшення державних стимулів і зниження продажів. Це ускладнює ситуацію для виробників, таких як Volkswagen, Stellantis NV і Renault SA, які працюють на рівнях, що аналітики вважають збитковими.