Ціни на нафту падають через зниження попиту та зміцнення долара США

нафта

Ціни на нафту знизилися у четвер, 14 листопада, на тлі побоювань щодо уповільнення зростання світового попиту та підвищеного рівня видобутку. Зміцнення долара США додатково посилило тиск на ринок, зумовивши зниження вартості ф’ючерсів, повідомляє Reuters.

Нафта Brent подешевшала на 0,5%, до 71,93 долара за барель, а американська нафта WTI втратила 0,6%, впавши до 68,01 долара за барель. Основною причиною зниження аналітики називають нещодавній перегляд прогнозів попиту Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК). У вівторок ОПЕК знизила свій прогноз приросту попиту на 2024 рік до 1,82 млн барелів на добу, посилаючись на слабкий попит у Китаї, Індії та інших регіонах, що викликало занепокоєння можливим надлишком нафти на ринку.

Посилення долара США впливає на нафтовий ринок

Зростання долара до семимісячного максимуму щодо інших валют також створило додатковий тиск на нафтовий ринок. Це стало наслідком стабільного зростання інфляції у США за жовтень, яке відповідало прогнозам, що може підштовхнути Федеральну резервну систему до подальшого зниження ставок.

Аналітики також вказують, що надлишок пропозиції може зберігатися на ринку до 2025 року, якщо попит з боку Китаю залишиться слабким. За словами старшої ринкової аналітики Phillip Nova Пріянки Сачдеви, Китай продовжує бути слабким місцем у глобальному попиті на нафту, що може призвести до тривалого дисбалансу на ринку.

Прогнози видобутку від EIA

Тим часом Управління енергетичної інформації США (EIA) підвищило прогнози видобутку нафти у США, який, за прогнозами, досягне рекордних 13,23 млн барелів на добу у 2024 році. EIA також очікує, що загальний світовий видобуток нафти в наступному році зросте до 104,7 млн барелів на добу.

На ринку зберігається невизначеність, і учасники ринку очікують новий звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), а також дані про запаси нафти у США, які мають пролити світло на подальші перспективи цін.

НОВИНИ