Ціни на нафту падають: мита США та переговори з Іраном викликають нові побоювання на ринку

Фото: Getty Image

У понеділок, 21 квітня, ціни на нафту зазнали суттєвого падіння — Brent та WTI подешевшали більш як на 1,5%. Причиною стали побоювання інвесторів щодо можливих економічних перешкод, які можуть спричинити запроваджені митні бар’єри з боку США. Про це повідомляє Reuters.

Brent знизилася на 1,10 долара, або 1,6%, до 66,86 долара за барель.
WTI втратила 1,11 долара, або 1,7%, і наразі коштує 63,57 долара за барель.

Як зазначають експерти, після минулого тижня, коли ціна зростала через геополітичні ризики та санкції, нові сигнали з ринку спричинили корекцію. Зокрема, позитивні зрушення у ядерних переговорах між США та Іраном зменшили побоювання щодо можливого скорочення поставок іранської нафти.

Ринковий стратег компанії IG Єп Джун Ронг зазначив, що глобальна тенденція на нафтовому ринку залишається низхідною, а інвестори втрачають впевненість у стабільності попиту на пальне, зважаючи на негативний вплив тарифної політики США.

Окрім того, ОПЕК+ з травня планує збільшити видобуток на 411 тис. барелів на добу, що також може чинити тиск на ціни.

На фоні слабких показників фондових ринків Азії та зниження курсу долара, ринок очікує серію звітів PMI у виробництві та сфері послуг США, які можуть підтвердити тенденцію до економічного сповільнення.

Опитування Reuters, проведене 17 квітня, показало, що інвестори оцінюють ймовірність рецесії в США у наступні 12 місяців на рівні 50%, що також впливає на очікування попиту на енергоресурси.

НОВИНИ