Ціни на нафту знизилися через очікуване зростання запасів у США, попри паузу у торговельній війні США-Китай

Фото: Getty images

Ціни на нафту 14 травня знизилися на тлі очікуваного зростання запасів у США, попри тимчасове затишшя у глобальній торгівельній напрузі. Аналітики вказують на стриманий оптимізм ринку.

Світові ціни на нафту у середу, 14 травня, пішли на спад, попри досягнення двотижневого максимуму днем раніше. Основною причиною стала інформація про суттєве зростання запасів сирої нафти у Сполучених Штатах. Про це повідомляє агентство Reuters.

Brent знизилася на $0,39 (–0,6%) — до $66,24 за барель.
WTI втратила $0,36 (–0,6%) — до $63,31 за барель.

Напередодні обидва бенчмарки зросли більш ніж на 2,5% завдяки новинам про 90-денне перемир’я у торговельній війні між США та Китаєм. Згідно з домовленістю, Вашингтон зменшив тарифи з 145% до 30%, а Пекін — з 125% до 10%.

«Економічна пауза, можливо, створила наратив для відновлення попиту», — зазначила Пріянка Сачдева, аналітик Phillip Nova. Водночас вона наголосила: очікування зростання запасів обмежують ринковий оптимізм.

За даними Американського інституту нафти, запаси сирої нафти зросли на 4,3 млн барелів за тиждень, що завершився 9 травня. Офіційні дані мають бути оприлюднені пізніше сьогодні Управлінням енергетичної інформації США (EIA).

Санкції, Перська затока та невідомість навколо Ірану

Окрему увагу інвесторів привертає візит президента США Дональда Трампа до країн Перської затоки. У Ріяді він анонсував скасування санкцій проти Сирії та інвестиції від Саудівської Аравії на $600 млрд.

Головний експерт Rystad Energy Мукеш Сахдев заявив, що утримання цін на нафту від стрибків у літній сезон є ключовою метою США, і Вашингтон може скористатися цим періодом для поповнення стратегічного нафтового резерву.

Втім, на ринку залишається невизначеність щодо Ірану, Росії та Венесуели. США запровадили нові санкції проти 20 компаній, пов’язаних з експортом іранської нафти до Китаю. Це сталося після четвертого раунду переговорів між США та Іраном в Омані щодо ядерної програми.

НОВИНИ