Фото: depositphotos
У квітні середня ціна російської нафти впала до 55,6 долара за барель, опустившись нижче встановленої межі країн G7. Це стало однією з причин рекордного зниження нафтових доходів Кремля — лише 13,2 млрд доларів, що є мінімумом за майже два роки, повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
Що сталося:
- Світові ціни на нафту впали, а попит — зменшився, зокрема через економічну невизначеність, зниження активності у Китаї та зростання пропозиції з Ірану.
- З початку року Brent подешевшала на понад 14%.
- Ціна на нафту РФ повернулась до рівня нижчого за обмеження «великої сімки» (60 дол/барель), що скорочує доступ Кремля до валюти.
«Очікується, що зростання торговельної невизначеності негативно вплине на світову економіку і, відповідно, на попит на нафту», — йдеться у звіті МЕА.
Як це вдарило по Росії:
- Бюджет РФ особливо залежить від енергетики — нафтогаз забезпечує понад 30% доходів.
- У квітні зріс дефіцит бюджету РФ, що ускладнює фінансування війни проти України.
- Попри зниження прибутків, експорт нафти з РФ виріс до 7,55 млн барелів/день, а постачання преміальної суміші ВСТО досягли рекордних обсягів.
Загальний видобуток нафти в РФ у квітні склав 9,3 млн барелів/день. Це частково пов’язано із відновленням роботи НПЗ після атак дронів.