Китай запровадив мита до 74,9% на інженерний пластик з США, ЄС, Японії та Тайваню

Порт Нінбо-Чжоушань у провінції Чжецзян, Китай / Фото: Dan Sandoval / AFP

Фото: Dan Sandoval / AFP

У неділю, 18 травня, Китай оголосив про запровадження антидемпінгових мит на імпорт сополімерів POM — спеціального виду інженерного пластику — з США, Європейського Союзу, Японії та Тайваню. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву Міністерства торгівлі КНР

Найвищі мита у 74,9% накладено на американську продукцію. Європейські виробники платитимуть 34,5%, японські — до 35,5%, тайванські — 32,6%. Водночас деякі компанії, зокрема Formosa Plastics і Asahi Kasei, отримали пільгові ставки — 4% та 24,5% відповідно.

Що таке сополімери POM?

Ці полімери широко застосовуються в автомобілебудуванні, електроніці та медицині, оскільки можуть частково замінювати метали — мідь і цинк — завдяки високій міцності та зносостійкості.

Мита було введено після розслідування, яке Китай розпочав у травні 2024 року — майже одразу після того, як США посилили тарифи на китайські електромобілі, чипи та інші технологічні товари.

Політичний і торговий контекст

Нові митні обмеження — це черговий крок в ескалації торговельної війни між КНР і США, до якої тепер дедалі активніше залучаються Японія, ЄС і Тайвань. Це може вплинути на глобальні ланцюги постачання, особливо у високотехнологічних секторах.

Аналітики попереджають, що міжнародна напруга в сфері торгівлі сировинними матеріалами й технологіями зростатиме, а такі кроки Китаю — це спроба відповісти на західні санкції та протекціоністські заходи.

НОВИНИ