Міноборони вдосконалює закупівлю пального для ЗСУ: кількість лотів збільшено вдвічі

Фото: mil.gov.ua

Закупівельна агенція Міністерства оборони України “Державний оператор тилу” (ДОТ) розширює можливості для постачальників, удосконалюючи регіональну модель закупівлі пального для Збройних сил України. Кількість лотів збільшено вдвічі, що підвищить конкуренцію та оптимізує логістику. Про це повідомляє Міноборони.

Як змінюється закупівельна система?

Раніше регіональна модель передбачала чотири великі лоти (Східний, Південний, Центральний і Західний регіони), кожен з яких охоплював від чотирьох до шести точок постачання. Відтепер:
✔ Вісім дрібніших лотів – із 1-2 точками постачання в кожному.
✔ Зменшення обсягів пального, необхідного для участі в торгах, що залучить нових постачальників.
✔ Оптимізація логістики та підвищення ефективності постачань.

Як зазначає директорка програми ПММ ДОТ Марина Єремєєва, паливний ринок в Україні працює в умовах значних безпекових ризиків через постійну загрозу з боку Росії. Постачальники не можуть зберігати великі обсяги пального на території країни, тож дроблення лотів знижує ризики та полегшує доступ до ринку.

“Зменшення обсягів пального для одного лота дає змогу долучитися більшій кількості учасників, що стимулює конкуренцію. Це сприяє економії бюджетних коштів і забезпеченню армії необхідними ресурсами,” – наголошують у Міноборони.

Ефективність моделі: цифри говорять самі за себе

За результатами останніх торгів:

  • Лоти з одним учасником дали економію 2,7% від очікуваної вартості.
  • Лоти з кількома учасниками7,5% економії.

У 2024 році ДОТ закупив пально-мастильні матеріали на 28,2 млрд грн, і подальше вдосконалення закупівельного механізму забезпечить стабільне постачання для військових навіть в умовах війни.

НОВИНИ