«Зроблено в Україні».Фото: minfin.com.ua
В рамках програми часткової компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва, до ініціативи «Зроблено в Україні» приєдналися ще десять банків. Відповідні меморандуми про співпрацю були підписані з Міністерством економіки України, що відкриває нові можливості для українських підприємців. Про це повідомляє TimeUkraineIsrael з посиланням на Мінекономіки України.
Розширені можливості для українських підприємців
Завдяки цій програмі, українські споживачі техніки та обладнання, зокрема автобусів, вантажівок, ліфтів, трансформаторів та інших пристроїв, можуть подавати заявки на компенсацію у розмірі 15% від вартості придбаної продукції. Таким чином, загальна кількість фінансових установ, що беруть участь у програмі, зросла до дванадцяти, що дозволяє підприємцям і виробникам модернізувати свої виробництва та сприяти енергонезалежності країни.
Перший віцепрем’єр-міністр України та міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що ця ініціатива сприяє розвитку української промисловості, забезпечуючи доступ до необхідного обладнання.
Перелік банків-учасників програми
На сьогоднішній день участь у програмі компенсації витрат на техніку та обладнання вітчизняного виробництва беруть такі банки:
- ПАТ «БАНК ВОСТОК»
- АТ «СКАЙ БАНК»
- АТ «ПроКредит Банк»
- АТ «ОТП Банк»
- АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
- АТ АКБ «Львів»
- ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»
- АТ «АКЦЕНТ-БАНК»
- АТ «АБ «РАДАБАНК»
- ПАТ «МТБ БАНК»
- АТ «Банк Кредит Дніпро»
- АТ «КБ «ГЛОБУС»
Умови участі у програмі
Підприємці, які бажають отримати державну підтримку, повинні оплатити техніку та обладнання через один з уповноважених банків і подати заявку на компенсацію, прикріпивши копію платіжного документа та акт приймання-передачі.
Виплата компенсацій здійснюється через акредитовані банки, які:
- Перевіряють документи заявників, що підтверджують здійснену покупку.
- Надсилають списки заявників до Міністерства економіки для подальшої перевірки.
- Відкривають рахунки для перерахування коштів.
- Здійснюють перерахування компенсацій на рахунки покупців.
Виробники, які бажають включити свою продукцію в програму, мають подати електронну заявку до Міністерства економіки, надавши інформацію про рівень локалізації, собівартість, технологічні процеси, а також частку витрат на оплату праці. Після перевірки, товари будуть внесені до публічного переліку, інформація з якого передаватиметься банкам для реалізації програми.
Дедлайни та фінансування
Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати цього року, якщо заявка буде подана до 5 грудня. На техніку, придбану після 1 грудня, компенсація буде нараховуватися в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок та наявності бюджету.
Завдяки цій ініціативі, українські підприємці отримують потужну підтримку для модернізації виробництв і підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому та міжнародному ринку, що, в свою чергу, сприяє зміцненню економіки країни.