Розширення програми «Зроблено в Україні»: до співпраці залучено нові банки

«Зроблено в Україні».Фото: minfin.com.ua

В рамках програми часткової компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва, до ініціативи «Зроблено в Україні» приєдналися ще десять банків. Відповідні меморандуми про співпрацю були підписані з Міністерством економіки України, що відкриває нові можливості для українських підприємців. Про це повідомляє TimeUkraineIsrael з посиланням на Мінекономіки України.

Розширені можливості для українських підприємців

Завдяки цій програмі, українські споживачі техніки та обладнання, зокрема автобусів, вантажівок, ліфтів, трансформаторів та інших пристроїв, можуть подавати заявки на компенсацію у розмірі 15% від вартості придбаної продукції. Таким чином, загальна кількість фінансових установ, що беруть участь у програмі, зросла до дванадцяти, що дозволяє підприємцям і виробникам модернізувати свої виробництва та сприяти енергонезалежності країни.

Перший віцепрем’єр-міністр України та міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що ця ініціатива сприяє розвитку української промисловості, забезпечуючи доступ до необхідного обладнання.

Перелік банків-учасників програми

На сьогоднішній день участь у програмі компенсації витрат на техніку та обладнання вітчизняного виробництва беруть такі банки:

  • ПАТ «БАНК ВОСТОК»
  • АТ «СКАЙ БАНК»
  • АТ «ПроКредит Банк»
  • АТ «ОТП Банк»
  • АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
  • АТ АКБ «Львів»
  • ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»
  • АТ «АКЦЕНТ-БАНК»
  • АТ «АБ «РАДАБАНК»
  • ПАТ «МТБ БАНК»
  • АТ «Банк Кредит Дніпро»
  • АТ «КБ «ГЛОБУС»

Умови участі у програмі

Підприємці, які бажають отримати державну підтримку, повинні оплатити техніку та обладнання через один з уповноважених банків і подати заявку на компенсацію, прикріпивши копію платіжного документа та акт приймання-передачі.

Виплата компенсацій здійснюється через акредитовані банки, які:

  1. Перевіряють документи заявників, що підтверджують здійснену покупку.
  2. Надсилають списки заявників до Міністерства економіки для подальшої перевірки.
  3. Відкривають рахунки для перерахування коштів.
  4. Здійснюють перерахування компенсацій на рахунки покупців.

Виробники, які бажають включити свою продукцію в програму, мають подати електронну заявку до Міністерства економіки, надавши інформацію про рівень локалізації, собівартість, технологічні процеси, а також частку витрат на оплату праці. Після перевірки, товари будуть внесені до публічного переліку, інформація з якого передаватиметься банкам для реалізації програми.

Дедлайни та фінансування

Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати цього року, якщо заявка буде подана до 5 грудня. На техніку, придбану після 1 грудня, компенсація буде нараховуватися в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок та наявності бюджету.

Завдяки цій ініціативі, українські підприємці отримують потужну підтримку для модернізації виробництв і підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому та міжнародному ринку, що, в свою чергу, сприяє зміцненню економіки країни.

НОВИНИ