Пошук
Close this search box.

Україна розширює аграрний експорт: до 340 напрямків і нові ринки на найближчі 5 років

голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Ткачук

голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Ткачук. Фото: dpss.gov.ua

Україна наразі має доступ до експорту аграрної продукції через 340 торговельних напрямків, і в найближчі п’ять років заплановано відкриття нових ринків та збільшення експортного потенціалу. Про це повідомив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Ткачук під час Київського міжнародного економічного форуму.

«Ми є одними з ключових відповідальних у державі за відкриття нових ринків. Наразі працюємо з понад 60 країнами щодо продукції рослинного та тваринного походження. Наші плани включають відкриття 240 нових ринків протягом п’яти років», — зазначив Ткачук.

Він також зазначив, що в рамках інтеграції України до ЄС, глава 12, що стосується продовольчої безпеки, ветеринарної та фітосанітарної політики, становить 19% від загального обсягу вимог, які мають бути виконані Україною. За словами Ткачука, служба відповідає за контроль 100% експорту аграрної продукції з України.

Імплементація вимог ЄС є важливим пріоритетом для України, зазначив він, підкреслюючи необхідність підтримки стабільної торгівлі з партнерами та усунення бар’єрів для експорту. Окрім того, важливою складовою є спрощення процедур сертифікації та транзиту продукції.

«Цифровізація процесів та послуг значно скоротить терміни отримання дозвільних документів: від 5-20 днів до 1-5 днів. Окремі послуги, зокрема реєстрація потужностей, надаватимуться в режимі реального часу, за кілька хвилин», — додав Ткачук.

Завдяки цим крокам Україна має намір значно збільшити експортний потенціал та знизити адміністративні бар’єри для бізнесу, що, безумовно, сприятиме економічному зростанню країни.

НОВИНИ