Китайські технологічні гіганти, включаючи Huawei і Baidu, а також стартапи активно закуповують напівпровідники високої пропускної здатності (HBM) від Samsung Electronics, очікуючи нових обмежень США на експорт цих чіпів до Китаю, повідомляє Reuters.
Ці компанії посилили закупівлю напівпровідників з підтримкою штучного інтелекту (AI) з початку цього року, що допомогло Китаю забезпечити приблизно 30% доходу Samsung від продажу HBM чіпів у першій половині 2024 року, повідомило одне з джерел. Ці дії показують, як Китай готується зберегти свої технологічні амбіції на тлі зростаючої торгової напруги з США та іншими західними країнами. Вони також ілюструють, як ця напруга впливає на глобальний ланцюг постачання напівпровідників.
Американські власті планують цього місяця представити пакет експортного контролю, який накладе нові обмеження на поставки для китайської напівпровідникової індустрії, повідомляло Reuters минулого тижня, посилаючись на джерела. Також очікується, що пакет визначить параметри для обмеження доступу до чіпів з високою пропускною здатністю пам’яті. Міністерство торгівлі США відмовилося коментувати, але заявило минулого тижня, що постійно оцінює змінювану загрозу і оновлює експортний контроль “для захисту національної безпеки США та збереження нашої технологічної екосистеми”.
Reuters не змогло визначити деталі запропонованих обмежень щодо HBM та їх вплив на Китай. Чіпи HBM є ключовими компонентами для розробки передових процесорів, таких як графічні процесори Nvidia, що можуть використовуватися для роботи з генеративним AI.
Існують лише три основні виробники чіпів HBM: південнокорейські SK Hynix і Samsung, а також американська Micron Technology.
Китайський попит на чіпи в основному зосереджений на моделі HBM2E, яка є двома поколіннями старішою за найсучаснішу версію HBM3E, зазначили джерела, знайомі з інтересом Китаю до HBM. Глобальний бум AI призвів до дефіциту постачання передових моделей.
“З огляду на те, що внутрішній технологічний розвиток ще не досяг повної зрілості, попит Китаю на HBM від Samsung став надзвичайно високим, оскільки потужності інших виробників уже повністю заброньовані американськими AI-компаніями”, – сказав Норі Чіу, інвестиційний директор сингапурської компанії White Oak Capital Partners.
Хоча важко оцінити обсяги або вартість запасів HBM-чіпів у Китаї, джерела повідомляють, що компанії від виробників супутників до техногігантів, таких як Tencent, активно їх купують. Одне з джерел повідомило, що стартап Haawking недавно замовив HBM-чіпи від Samsung.
Тим часом Huawei використовує напівпровідники Samsung HBM2E для виготовлення свого передового чіпа Ascend AI, згідно з одним з джерел.
Samsung і SK Hynix відмовилися коментувати. Micron, Baidu, Huawei, Tencent і Haawking не відповіли на запити про коментарі. Джерела побажали залишитися неназваними через чутливість теми.
Конкуренція Samsung з іншими виробниками HBM
Китайські компанії досягли певного прогресу у виробництві HBM, причому Huawei та виробник пам’яті CXMT зосередилися на розробці чіпів HBM2, які є трьома поколіннями старішими за модель HBM3E.
Однак ці зусилля можуть бути під загрозою через нові правила США.
Обмеження на продаж HBM до Китаю можуть сильніше вплинути на Samsung, ніж на його ключових конкурентів, які менш залежні від китайського ринку, повідомили джерела.
Micron утримується від продажу своїх HBM-продуктів до Китаю з минулого року, тоді як SK Hynix, основними клієнтами HBM якої є Nvidia, зосереджується на виробництві передових HBM-чіпів.
SK Hynix раніше цього року заявила, що коригує виробництво для розширення випуску HBM3E, і її HBM-чіпи вже продані на цей рік і майже продані на 2025 рік.