Фото: Depositphotos
Росія заявила про готовність запобігти ескалації на Близькому Сході дипломатичними засобами
Москва, 7 квітня повідомляє Reuters — Кремль у понеділок заявив про готовність виступити посередником у врегулюванні зростаючої напруженості між Сполученими Штатами та Іраном, що виникла через розбіжності щодо ядерної програми Тегерана.
На тлі жорсткої риторики Вашингтона, який вимагає від Тегерана укласти нову ядерну угоду під загрозою авіаударів, речник Кремля Дмитро Пєсков наголосив, що Росія «готова докласти всіх зусиль, зробити все можливе» для врегулювання ситуації виключно політико-дипломатичними методами.
«Ми ведемо постійні консультації з нашими іранськими партнерами, зокрема з питання ядерної угоди», — заявив Пєсков журналістам. «Цей процес триватиме і надалі, в тому числі в найближчому майбутньому».
Після того як президент США Дональд Трамп вивів свою країну з ядерної угоди 2015 року, підписаної між Іраном і світовими державами, напруга в регіоні зросла. Згідно з угодою, Іран погоджувався на суворі обмеження своєї ядерної діяльності в обмін на зняття санкцій. Тегеран наполягає, що його програма має виключно мирний характер, і заперечує наміри створити ядерну зброю.
Іран виступає проти вимог Вашингтона щодо прямих переговорів. Напередодні високопосадовець Тегерана застеріг сусідні країни, на території яких розміщені американські військові бази, що в разі ескалації вони можуть опинитися в зоні ураження.
Минулого тижня заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що заяви Трампа щодо можливого бомбардування Ірану лише «ускладнили ситуацію» і попередив про «катастрофічні» наслідки для регіону у разі ударів.
Попри це, Москва загалом утримується від різкої критики Трампа. Після його приходу до влади президент Володимир Путін зробив низку кроків для відновлення відносин із Вашингтоном — політика, що викликала занепокоєння в Україні та серед європейських союзників США.
Паралельно Росія активно поглиблює зв’язки з Іраном — після початку повномасштабної війни проти України Москва та Тегеран у січні підписали договір про стратегічне партнерство.