Франція дозволила Україні використовувати зброю для ударів по території Росії

Міністри закордонних справ Франції

Міністри закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро Фото :Valentyn Ogirenko/Reuters

Франція приєдналася до Сполучених Штатів і Великої Британії, надавши Україні дозвіл використовувати далекобійні ракети для ураження цілей на території Росії. Про це повідомляє агентство DPA.

Франція: це акт самозахисту

У інтерв’ю для BBC, частини якого опубліковані у суботу, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що використання Україною такої зброї є актом “самооборони”. Він утримався від підтвердження того, чи були вже здійснені такі удари.

Реакція Москви

Російська влада жорстко відреагувала на заяву французького урядовця. Речниця МЗС РФ Марія Захарова назвала цей крок не підтримкою України, а “кінцем для України”. Таку позицію вона висловила в інтерв’ю російському агентству ТАСС.

Україна вже застосувала далекобійну зброю

На цьому тижні, за даними ЗМІ, Україна застосувала американські ракети ATACMS і британські Storm Shadow для ударів по військових цілях у Росії. Франція з липня 2023 року також постачає Україні далекобійні ракети Scalp, які є аналогами британських Storm Shadow.

Німеччина тримає дистанцію

Єдиною країною-союзником, яка відмовляється постачати Україні далекобійну зброю, залишається Німеччина. Канцлер Олаф Шольц виступає категорично проти передачі крилатих ракет Taurus українській стороні.

Реакція України та заяви Путіна

Радник президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю для Bild am Sonntag назвав нещодавні погрози російського президента Володимира Путіна “проявом абсолютного страху”.

Путін, реагуючи на можливе посилення військової допомоги Україні, пригрозив “рішучою та симетричною” відповіддю. Він заявив:

“Ми залишаємо за собою право застосовувати нашу зброю проти військових об’єктів тих країн, які дозволяють використання їхньої зброї проти наших об’єктів”.

Дозвіл на використання далекобійної зброї дає Україні додатковий інструмент для захисту від російської агресії та нанесення ударів по військових цілях противника. Цей крок може стати поворотним моментом у війні, яка триває вже понад півтора року.

НОВИНИ