Ізраїль пригрозив ударами по Лівану у разі зриву припинення вогню з Хезболлою

Міністр закордонних справ Ізраель Кац oldberg/ Flash90

Міністр закордонних справ Ізраель Кац Фото: Chaim Goldberg/ Flash90

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що у разі зриву угоди про припинення вогню з Хезболлою, ізраїльські сили оборони (IDF) готові завдати ударів по цілях у Лівані, які не пов’язані з Хезболлою. Про це він сказав під час візиту на північний кордон у вівторок, повідомляє The Jerusalem Post.

“Якщо припинення вогню провалиться, Ліван більше не буде мати імунітету,” – наголосив Кац. Він додав, що Ізраїль не повернеться до часів, коли “незначні” ракетні обстріли або порушення кордону, як-от встановлення нелегальних таборів, ігнорувалися.

Міністр чітко дав зрозуміти, що відтепер Ізраїль не буде відокремлювати дії Хезболли від відповідальності держави Ліван.

Порушення угоди і відповідь Ізраїлю

Ці заяви пролунали після того, як Хезболла порушила угоду про припинення вогню, випустивши два мінометних снаряди в бік Голанських висот у понеділок ввечері. У відповідь IDF завдала масштабних авіаударів, щоб запобігти подальшим порушенням.

Попри ці загрози, зауваження Каца відрізняються від традиційної позиції IDF, яка протягом останніх 14 місяців фокусувалася на ударах виключно по шиїтських територіях, контрольованих Хезболлою, уникаючи об’єктів, що належать сунітам, християнам чи палестинцям у Лівані.

Ускладнення в Лівані

На сьогодні немає доказів, що офіційний уряд Лівану підтримував дії Хезболли. Проте ізраїльська сторона неодноразово скаржилася на неспроможність ліванської армії контролювати дії Хезболли. Збройні сили Лівану значно слабші за Хезболлу, яка все ще має десятки тисяч бійців і залишається найсильнішою військовою силою в країні.

Політичний підтекст

Заяви Каца можуть бути спробою натиснути на ліванських гравців, щоб забезпечити більш стабільне виконання умов припинення вогню. Проте вони також можуть свідчити про розбіжності між міністром оборони та керівництвом IDF, яке має більш стриманий підхід до цієї ситуації.

Така позиція Каца не є новою: невдовзі після призначення він уже висловлювався за повне роззброєння Хезболли, хоча це не входило до умов припинення вогню. Напруга між Кацом і начальником Генштабу IDF Герці Халеві посилюється на тлі розбіжностей у військовій і політичній стратегії, зокрема у питаннях призначення командирів.

НОВИНИ