Ізраїльський міністр розкритикував заклик Папи Римського до вивчення можливості геноциду в Газі

Аміхай Чиклі на церемонії вшанування пам’яті жертв Голокосту, організованій минулого року в концтаборі Біркенау, Фото: Klaudia Radecka-NurPhoto / Shutterstock

Міністр у справах діаспори Ізраїлю Аміхай Чиклі розкритикував Папу Франциска за його заяву, в якій він закликав міжнародну спільноту вивчити, чи можна розглядати військову операцію Ізраїлю в Газі як геноцид палестинського народу, повідомляє Reuters.

У відкритому листі, опублікованому в італійському виданні Il Foglio, Чиклі зазначив, що слова понтифіка, зроблені на основі уривків з його майбутньої книги, є “тривіалізацією” терміну “геноцид”. “Як народ, який втратив шість мільйонів своїх синів і дочок під час Голокосту, ми особливо чутливі до такого знецінення терміну ‘геноцид’, що небезпечно наближається до заперечення Голокосту”, — написав міністр.

Чиклі, який закінчив лист словами, що Франциск є “дорогим другом єврейського народу”, попросив папу “прояснити вашу позицію стосовно нових звинувачень у геноциді проти єврейської держави”. Ватикан поки що не відповів на запитання щодо цього листа.

Ізраїль відкидає звинувачення в геноциді в Газі, стверджуючи, що його війська займаються лише боротьбою з бойовиками ХАМАС та іншими палестинськими озброєними групами.

Папа Франциск, як глава Римсько-католицької церкви, зазвичай обережно ставиться до вибору сторін у конфліктах, але останнім часом став більш відкрито висловлюватися щодо військової кампанії Ізраїлю проти палестинського терористичного угруповання ХАМАС. У уривках з книги, опублікованих італійським виданням La Stampa, понтифік зазначив, що деякі міжнародні експерти вважають, що “те, що відбувається в Газі, має ознаки геноциду”.

“Ми повинні ретельно дослідити, чи відповідає це технічному визначенню геноциду, яке розроблене міжнародними юристами та організаціями”, — сказав Папа Франциск.

Влада в Газі стверджує, що в результаті ізраїльської операції загинуло понад 45 000 палестинців і понад 107 000 отримали поранення, а більшість з більше ніж 2 мільйонів мешканців анклаву стали бездомними або переміщеними. Ізраїль почав наступ після атаки, здійсненої ХАМАС 7 жовтня 2023 року, коли загинули близько 1200 людей, а понад 250 були викрадені та вивезені до Гази, за даними Ізраїлю.

НОВИНИ