Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін Фото: Пресс-служба Мінстратегпрома
Міністерство стратегічних галузей промисловості вилучило 30 тисяч мін, які не відповідали критичним вимогам до боєприпасів, а також значно посилило стандарти виробництва. Про це повідомив Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін у понеділок, 13 січня, пише Суспільне.
Проблеми з бракованими мінами
Серед основних дефектів вилучених мін були:
- Невідповідність діаметра боєприпасів, що унеможливлювало їхню ефективну роботу, оскільки порохові гази не забезпечували потрібного тиску.
- Відлітання частин конструкції під час використання.
- Некондиційність пороху, який не вибухав із необхідною силою.
Сметанін зазначив, що виробники тепер здійснюють 100% перевірку зовнішніх геометричних параметрів мін, щоб забезпечити відповідність калібру.
Нововведення у виробництві
Для усунення недоліків було впроваджено низку змін:
- Герметичне пакування пороху, яке здатне витримувати до 10 годин перебування у воді.
- Нове пакування дозволяє зберігати боєприпаси на складах до 10 років, а після відкриття – до 12 годин на відкритому повітрі завдяки додатковому лакуванню.
- Міни виготовляються з оновленими підривачами та основними зарядами.
“Всі браковані міни виробники замінюють за власний рахунок. Порох із вилученої партії буде висушено та використано повторно”, – пояснив Сметанін.
Виробничі досягнення та плани
Минулого року близько половини мін, які використовувалися на фронті, були виготовлені в Україні. Нині у штатному режимі поставлено понад 32 тисячі мін. У 2025 році планується досягти максимально можливих обсягів виробництва боєприпасів.
Українські військові продовжують застосовувати мінометні міни українського виробництва, зокрема й ті, що були виправлені після перевірки.