Подоляк: Трамп продаватиме Україні зброю, щойно усвідомить зневагу Путіна

Фото: Українська правда

Україні залишилося дочекатися моменту, коли колишній президент США Дональд Трамп усвідомить, що російський диктатор Володимир Путін «обнулив» його репутацію — після цього підтримка України озброєннями значно активізується. Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю, опублікованому РБК-Україна у середу, 16 квітня.

За словами Подоляка, питання постачання зброї в Україну — це питання не лише політики, а передусім економіки, і саме цим пояснюється прагматичний підхід української сторони до США.

«Президент України звертається до США і чисто прагматично говорить: давайте будемо у вас купувати зброю. Для американських виробників, які є донорами Республіканської партії, участь України у війні проти Росії — вигідна, бо вона підвищує прибутки, зміцнює позиції на глобальному ринку», — зазначив він.

Бізнес понад політичну риторику

Попри публічні заяви Трампа, Подоляк переконаний, що за логікою американської політичної системи та інтересами військово-промислового комплексу США, зброя Україні продаватиметься — і в повному обсязі.

«Трамп може робити будь-які гучні заяви, але продавати зброю, особливо ту, яка сьогодні ефективно протистоїть російській, яка є її прямим конкурентом, — це вигідно з усіх боків», — наголосив він.

«Як тільки Трамп зрозуміє, що Путін його зрадив…»

На думку радника ОП, ключовим фактором стане зміна особистого сприйняття Дональдом Трампом своїх відносин із Путіним.

«Як тільки пан Трамп зрозуміє обнулення своєї репутації з боку Путіна — всі ці ілюзорні домовленості, які, мовляв, існували у сфері економіки чи політики, він суттєво прискорить постачання зброї для нанесення максимальних збитків Росії на полі бою», — підсумував Подоляк.

Контекст: Україна готова купити зброї на $50 мільярдів

Минулого тижня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова придбати американське озброєння на суму $50 млрд. Ці поставки розглядаються не лише як підтримка в боротьбі з Росією, а й як частина довгострокових гарантій безпеки для держави.

На цьому тлі позиція Трампа, який намагається лавірувати між ізоляціоністською риторикою та інтересами американського оборонного бізнесу, стає все більш предметом пильної уваги Києва.

НОВИНИ