Пошук
Close this search box.

Понад сотня західних діячів звернулася з відкритим листом: “Не можна укладати мир з Росією ціною України”

Затверджено новий Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги

Більше сотні впливових політиків, науковців, військових, журналістів та громадських діячів з країн Заходу звернулися до міжнародної спільноти з відкритим листом, закликавши не укладати угоду з Росією за рахунок інтересів України. Повідомляє Time Ukraine Israel.

Автори листа застерігають, що, у випадку перемоги Дональда Трампа на виборах у США, його адміністрація може спробувати нав’язати угоду з Москвою, яка загрожуватиме суверенітету України і стабільності європейської безпеки. І навпаки, в разі обрання Камали Гарріс, прогнозують вони, США збережуть нинішню обмежену стратегію підтримки України, яка досі не принесла їй достатньо ресурсів для вирішальної перемоги.

Автори звернення також вказують на фаталістичну позицію деяких європейських урядів, які, вважаючи перемогу України малоймовірною, обмежуються лише посиленням оборонних заходів НАТО. Така позиція, на думку авторів, може серйозно послабити єдність Альянсу і підштовхнути його до небезпечних компромісів з Росією.

Зі слів підписантів, ситуація нагадує історичні уроки Мюнхенської угоди 1938 року, коли Європа, погодившись на територіальні поступки перед агресором, сподівалася уникнути великої війни. “Це буде хибний мир, досягнутий ціною розчленування суверенної держави”, — попереджають підписанти. На їхню думку, такий крок лише наблизить нову, ще масштабнішу і руйнівнішу війну.

Західні діячі пропонують альтернативний шлях для підтримки України, який дозволить їй досягти перемоги. Автори листа впевнені, що реальна стратегія для перемоги України не тільки існує, а й є очевидною для багатьох в урядах європейських країн НАТО. Вони закликають створити коаліцію країн, які готові на практичну підтримку Києва, не чекаючи одностайного схвалення від усіх 32 членів Альянсу.

“Курс дій простий: країни, що бажають та можуть підтримувати Україну, мають посилити військову і фінансову допомогу, підтвердивши свою відданість меті суверенної України в її міжнародно визнаних кордонах”, — йдеться у зверненні. Такий підхід, згідно з принципом “хто хоче діяти — може діяти”, передбачає, що підтримка України не потребуватиме одностайної згоди всіх членів НАТО, але буде забезпечена зусиллями охочих країн. Це також включає країни, які зобов’язалися допомогти повернути Україні її тимчасово окуповані території та забезпечити Києву реальні гарантії безпеки після війни.

Крім того, у листі автори наголошують, що стійкість російських військових зусиль — не більше, ніж міф. Підписанти наводять конкретні дані: Росія втрачає близько 260 одиниць важкої артилерії та танків щомісяця, тоді як здатна виробляти лише 20. За їхніми прогнозами, до другої половини 2025 року Росія може вичерпати свої запаси зброї, що призведе до послаблення її позицій на полі бою.

Нагадаємо, що під час останнього саміту НАТО країни-союзники підписали документ під назвою Ukraine Compact, який покликаний створити скоординовану архітектуру підтримки України. Він об’єднує держави, що раніше уклали двосторонні угоди про безпеку з Україною, для посилення спільних дій на її підтримку.

Історична довідка: Мюнхенська угода 1938 року — це домовленість, за якою європейські країни, щоб уникнути війни, погодилися на територіальні поступки Гітлеру, фактично дозволивши анексію частини Чехословаччини Німеччиною. Проте ця поступка не відвернула конфлікт, а лише посилила позиції агресора і призвела до Другої світової війни.

НОВИНИ