Фото: ТАСС
Секретар Ради безпеки Росії Сергій Шойгу звинуватив “колективний Захід” у перетворенні України на “знаряддя стратегічного удару” проти Росії за допомогою “кольорових революцій”. За словами Шойгу, ця стратегія провалилася. Виступаючи на засіданні секретарів Рад безпеки країн СНД у Москві, Шойгу заявив, що Захід прагнув завдати Росії “стратегічної поразки”, використовуючи Україну як інструмент, але, на його думку, ці зусилля не мали успіху. Про це пише ТАСС.
Звинувачення у “ядерному тероризмі” з боку України
Шойгу також звинуватив Україну в “ядерному тероризмі”, стверджуючи, що агресія Києва в Курській області була спрямована на захоплення Курської АЕС. “Це є актом ядерного тероризму”, – заявив він. За словами Шойгу, українські війська неодноразово здійснювали удари по Запорізькій атомній електростанції та пов’язаній інфраструктурі, що, на його думку, також є спробою здійснення ядерного тероризму. “Київський режим перетворився на небезпечного терориста, який, на відміну від міжнародних терористичних мереж, має власну промислову базу та підконтрольну територію”, — наголосив Шойгу.
Багатополярний світ та “втрата” лідерства Заходом
Шойгу також заявив, що світ рухається до багатополярності. Він наголосив, що саміт БРІКС, який відбувся у Казані, поклав основи “справедливого багатополярного миропорядку”, заснованого на “недоторканності безпеки та суверенному праві держав обирати власний шлях розвитку”. На його думку, це протилежність підходу Заходу, який втрачає економічне, політичне та моральне лідерство.
“Країни колективного Заходу фактично живуть у борг”, — зауважив Шойгу, наголошуючи, що дедалі більше країн відмовляються від долара та євро як інструментів накопичення та взаєморозрахунків. Він додав, що такий розвиток подій не відповідає інтересам західних еліт, але, за словами Шойгу, це вже реальність, до якої, на його думку, доведеться пристосовуватися.
Своїми заявами Шойгу відобразив зростаюче загострення у відносинах між Росією та країнами Заходу, яке продовжує загрожувати глобальній стабільності на тлі триваючих бойових дій в Україні та зростання напруженості навколо питань ядерної безпеки.