Фото: Depositphotos
13 квітня видання Amwaj повідомило, що під час нещодавніх переговорів у столиці Оману Маскаті спецпосланник США Стів Віткофф представив іранській стороні проєкт угоди, у якому не висувалося вимог щодо демонтажу іранської ядерної програми. Крім того, у документі не було прямої загрози військового втручання у разі провалу діалогу.
За інформацією видання, м’яка позиція Вашингтона та відмова від жорсткої риторики, раніше характерної для президента Дональда Трампа, стали важливим чинником конструктивної атмосфери переговорів.
Наступний раунд переговорів призначено на 19 квітня. Очікується, що зустріч відбудеться не в Омані, а, ймовірно, в одній з європейських країн через логістичні труднощі та велику відстань між Вашингтоном та Маскатом.
Тим часом Дональд Трамп висловив задоволення ходом діалогу з Іраном, заявивши журналістам на борту Air Force One:
“Я думаю, що все йде добре, ситуація з Іраном, як на мене, досить хороша.”
Переговори у Маскаті відбувалися у форматі непрямого діалогу — делегації США та Ірану перебували в окремих приміщеннях, а роль посередника виконував міністр закордонних справ Омана Бадр Аль-Бусайді.
За даними The Wall Street Journal, фінальним етапом зустрічі стало коротке особисте спілкування іранського міністра закордонних справ Аббаса Аракчі зі спецпредставником США Стівом Віткоффим.
Іран, за інформацією ЗМІ, наполягає на негайному знятті санкцій відповідно до умов ядерної угоди 2015 року. У відповідь Тегеран готовий повернутися до обмежень на збагачення урану, встановлених угодою часів адміністрації Барака Обами.