Трамп пригрозив «вторинними митами» на російську нафту, якщо Москва не піде на припинення вогню — NBC та Bloomberg

Трамп, Путін, Росія, вторинні мита, нафта, припинення вогню, Україна 2025. Фото : REUTERS/Kevin Lamarque

Президент США Дональд Трамп заявив, що «злий» на Володимира Путіна через його недавні заяви щодо України, і погрожує запровадити «вторинні мита» на російську нафту в разі провалу мирних переговорів. Про це повідомляють NBC News та Bloomberg.

«Я був розлючений цим. Якщо угоду про припинення кровопролиття не буде досягнуто і я вирішу, що винна Росія — а це ще не факт — я запроваджу вторинні мита на нафту, на всю нафту з Росії», — заявив Трамп в телефонному інтерв’ю NBC у неділю.

Мита як важіль тиску

За словами Трампа, ці мита торкнуться не тільки Росії, а й країн, які купують у неї нафту. Політик наголосив, що мито становитиме від 25% до 50%, і що «жодна компанія, яка веде справи з Росією в енергетичному секторі, не зможе вести бізнес у США».

«Якщо ви купуєте нафту в Росії, забудьте про бізнес у США», — додав Трамп.

Трамп заявив, що вже цього тижня планує особисту розмову з Володимиром Путіним, щоб обговорити мирний процес та з’ясувати межі можливої домовленості. Він охарактеризував свою загрозу як інструмент дипломатичного торгу, спрямований на припинення війни в Україні.

Перемир’я в Чорному морі та економічний шантаж Кремля

Після переговорів у Саудівській Аравії минулого тижня США оголосили, що Україна та Росія погодилися на морське перемир’я в Чорному морі як наступний етап реалізації плану Трампа щодо деескалації.

Однак Кремль виставив вимоги про зняття санкцій з Російського сільськогосподарського банку (РСХБ) та інших фінансових установ, залучених до міжнародної торгівлі добривами та продовольством.

Венесуела — новий напрям економічного тиску

У понеділок Трамп також оголосив про введення вторинних мит на країни, які купують нафту у Венесуели, закликавши світ припинити торгівлю з режимом Ніколаса Мадуро. За його словами, Венесуела «експортує злочинність» і «десятки тисяч кримінальних елементів» потрапили до США саме звідти.

Висновок:

Риторика Трампа сигналізує про жорсткішу зовнішньоекономічну стратегію, де мита використовуються не лише для захисту американського ринку, а як геополітичний важіль. Якщо погрози щодо Росії будуть реалізовані, це може мати серйозні наслідки для глобального нафтового ринку, особливо для країн, що зберігають торгівлю з Москвою.

НОВИНИ