Україна буде в НАТО та ЄС: Умєров про безпекові пріоритети та спротив агресору

Фото: Getty images

Україна продовжує боротьбу не лише за власну безпеку, а й за безпеку всього Європейського континенту. Незважаючи на заяви американських посадовців про «нереалістичність» вступу України до НАТО, позиція Києва залишається незмінною – Україна стане частиною Альянсу та Європейського Союзу. Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров після засідання у форматі «Рамштайн» у Брюсселі.

Членство України в НАТО: політичні заяви vs. безпекова допомога

На запитання журналістів щодо слів міністра оборони США Піта Хегсета, який сумнівається у можливості вступу України до НАТО та повернення до кордонів 2014 року, Умєров відповів чітко:

«Ми хочемо бути країною НАТО. Ми будемо країною НАТО. Ми будемо країною ЄС. Ми тримаємо обороноздатність, і ми здатні це зробити. Тому наші пріоритети залишаються незмінними. Всі політичні заяви вже звучать 33 роки – треба до них звикати. Висновки робитимемо разом із народом», – наголосив глава Міноборони.

Європейські миротворці в Україні: реальність чи перспектива?

Умєров підтвердив, що питання можливої миротворчої місії активно обговорюється з партнерами. За його словами, ідея отримує позитивний відгук у Європі, а нині ведуться переговори щодо форматів та модальностей її реалізації.

Чи здатна Україна воювати без США?

Очільник Міноборони запевнив, що навіть у разі зменшення допомоги з боку США Україна не припинить боротьбу і має достатні сили для опору:

«Ми здатні, і ми переможемо у цій війні. Ми стримуємо Росію і самі забезпечуємо значну частину нашої безпеки. 55% військової допомоги надано власними ресурсами України, 25% – підтримка європейських партнерів, ще 20% – це летальна зброя від США. Ми вдячні кожній державі, яка нас підтримує», – підкреслив Умєров.

Сьогодні в Брюсселі відбулося засідання Контактної групи з питань оборони України, а завтра міністри оборони країн НАТО проведуть засідання Північноатлантичної ради та неформальну зустріч Ради Україна-НАТО. Україна продовжує активну дипломатичну роботу задля зміцнення своєї безпеки та інтеграції до євроатлантичних структур.

НОВИНИ