Україна та Японія посилюють санкційний тиск на Росію та готуються до співпраці у відбудові України

Міністри закордонних справ України та Японії Андрій Сибіга й Такеші Івая

Міністри закордонних справ України та Японії Андрій Сибіга й Такеші Івая 

Міністри закордонних справ України та Японії Андрій Сибіга й Такеші Івая під час зустрічі в Києві домовилися про подальше посилення санкційного тиску на Росію, лібералізацію візового режиму між країнами та поглиблення співпраці в рамках відновлення України.

Про це Сибіга заявив на спільному брифінгу з японським колегою.

Санкційний тиск і підтримка України

Глава МЗС України наголосив, що Японія вже запровадила 26 пакетів санкцій проти фізичних і юридичних осіб Росії та Білорусі.

«Домовилися нарощувати санкційний тиск на державу-агресора. Ми також співпрацюватимемо над закриттям шляхів обходу запроваджених обмежень», – підкреслив Сибіга.

Такеші Івая підтвердив готовність Японії підтримувати Україну всіма доступними засобами, наголосивши на важливості збереження міжнародного тиску на Кремль.

Візовий режим та економічна співпраця

Дипломати також домовилися продовжити консультації щодо спрощення візового режиму між країнами, що сприятиме поглибленню культурних і економічних зв’язків.

Японський міністр додав, що очікує на візит першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко до Токіо у грудні цього року. Цей візит сприятиме розвитку економічної співпраці та залученню японських компаній до відбудови України.

Одним із ключових результатів переговорів стало оголошення про спільну роботу над організацією міжнародної конференції з питань протимінної діяльності в Україні, яка відбудеться восени 2024 року за ініціативи Японії.

«Протимінна діяльність є одним із пріоритетів відновлення України. Внесок Японії у цьому напрямі є надзвичайно важливим», – зазначив Сибіга.

Такеші Івая наголосив на непохитності японської позиції щодо підтримки відновлення України через залучення державного та приватного секторів.

Очільник української дипломатії подякував японському міністру за його візит, який став одним із перших після формування нового уряду в Японії.

«Ця зустріч демонструє глибоку солідарність між Україною та Японією, нашими народами, які поділяють спільні цінності та прагнення до миру і стабільності», – підсумував Сибіга.

НОВИНИ