Пошук
Close this search box.

Україна закликає НАТО до чіткої позиції: очікує запрошення на вступ під час зустрічі міністрів у Брюсселі

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга Фото: Alina Smutko/ Reuters

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до колег з країн НАТО із закликом запросити Україну приєднатися до Альянсу під час майбутньої зустрічі глав зовнішньополітичних відомств у Брюсселі 3–4 грудня. Про це повідомляє Reuters.

Цей заклик є частиною нової дипломатичної стратегії Києва, яка вписується у представлений президентом Володимиром Зеленським “план перемоги”. План передбачає, серед іншого, отримання більшої кількості озброєнь, включаючи “пакет неядерного стримування”, право завдавати ударів по території Росії західними ракетами великої дальності та, що найголовніше, інтеграцію України в НАТО.

У своєму листі Сибіга наголошує, що Київ усвідомлює неможливість повноправного членства в Альянсі під час активної фази війни з Росією. Водночас запрошення до вступу зараз стане сигналом для Кремля про провал однієї з головних цілей агресії – зупинити інтеграцію України в євроатлантичний простір.

“Ми вважаємо, що запрошення слід надіслати саме зараз. Це стане адекватною відповіддю союзників на постійну ескалацію Росією війни, включаючи залучення десятків тисяч північнокорейських військових і використання України як полігону для випробувань нової зброї”, – йдеться у листі українського міністра.

Хоча НАТО підтвердило, що Україна рухається шляхом “незворотної” інтеграції до Альянсу, офіційного запрошення досі не було зроблено, як і не встановлено конкретних термінів. За словами дипломатів НАТО, серед 32 країн-членів немає консенсусу щодо такого рішення.

У відповідь на публікацію листа віцепрем’єрка з питань євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина уточнила, що Україна розуміє існуючі розбіжності серед членів Альянсу, але наполягає на тому, щоб питання запрошення не втрачало актуальності.

“Ми хочемо наголосити, що тема запрошення не знята з порядку денного, незважаючи на будь-які маніпуляції чи спекуляції навколо цього питання”, – заявила Стефанішина в коментарі для Reuters.

Цей дипломатичний хід Києва відображає прагнення України отримати чіткі сигнали підтримки від НАТО на тлі затяжної війни з Росією. Однак багато західних партнерів залишаються обережними, вважаючи повну поразку Росії в нинішніх умовах малоймовірною, що ускладнює реалізацію амбітного плану України.

НОВИНИ