Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та міністр оборони Йоав Галлант. Фото: Reuters
Ізраїлю необхідно зосередитися на забезпеченні своєї військової, дипломатичної та економічної стабільності, оскільки країна стикається з безпрецедентними викликами. Після нападу ХАМАСу 7 жовтня країна пережила етап єдності, про що свідчило широке поширення гасла “Яхад Ненатце’а” — “разом ми переможемо”. Однак, час минає, і цей дух єдності поступово згасає, а на його місце приходять розбіжності та внутрішні конфлікти.
Попри те, що боротьба триває, Ізраїль опинився в ізоляції на міжнародній арені, а внутрішні політичні суперечності значно послаблюють національний фронт. Війна з ХАМАСом не завершена, бойові дії на півдні продовжуються, а ситуація на півночі країни залишає велику кількість ізраїльтян поза домівками. Цей період вимагає не лише військової мобілізації, а й взаємної довіри між політичними та оборонними установами.
Однак, недавні внутрішні конфлікти, такі як сварка між прем’єр-міністром Нетаньяху та оборонними структурами, а також спроби усунути генерального прокурора Галі Бахарава-Міару, лише посилюють політичну нестабільність. До того ж, розгляд справи Нетаньяху в суді, яка через відтермінування буде тривати в умовах війни, також відволікає його від важливих питань національної безпеки.
Серед інших проблем, які підривають єдність нації, є ініціативи щодо відновлення єврейських поселень у Газі. Це питання викликає широкий громадський поділ і може призвести до додаткових внутрішніх суперечок, що ще більше послабить Ізраїль у час війни.
Ізраїлю потрібно терміново зосередити зусилля на відновленні консенсусу, зміцненні довіри та єдності серед своїх громадян. Лише таким чином країна зможе вистояти у цьому випробуванні та відновити свою стабільність на всіх рівнях.