ЄС обговорює заборону на імпорт газу з Росії: десятка країн виступила за суворі санкції

Російський газ

Фото: ua.depositphotos.com

Десять країн Європейського Союзу, включаючи Румунію, Чехію, Данію, Естонію та Фінляндію, закликали 27 країн блоку підтримати заборону на імпорт трубопровідного газу та зрідженого природного газу (СПГ) з Росії. Це ініціатива була викладена в документі, з яким ознайомилося агентство Reuters. Країни підписали спільну заяву напередодні розгляду 16-го пакету санкцій ЄС, спрямованих проти Росії, що має на меті посилення тиску через її агресію в Україні.

У документі наголошується, що кінцевою метою є заборона імпорту російського газу та СПГ, яку планують ввести якнайшвидше. Однак зазначається, що альтернативою цьому може стати поступове скорочення використання російського палива до 2027 року, як передбачає план RePowerEU.

Європейські країни вже наклали санкції на морський імпорт нафти з Росії, але газ залишається критичним питанням. Деякі країни ЄС, зокрема Угорщина, ще зберігають залежність від російського газу, що ускладнює прийняття одностайного рішення.

10 країн також виступили за заборону на доступ російських СПГ-танкерів до європейських портів. Для реалізації цієї ініціативи знадобиться підтримка всіх держав-членів ЄС, що робить процес ухвалення таких санкцій ще складнішим.

Протягом останнього року імпорт російського газу в ЄС значно скоротився, і блок збільшив імпорт СПГ із США та інші альтернативні джерела енергії. Однак, попри ці зусилля, Словаччина заявила, що прагне відновити угоду про постачання російського газу через Україну.

ЄС активно шукає способи посилення енергетичної безпеки, зокрема через розширення використання відновлюваних джерел енергії та збільшення імпорту СПГ, щоб зменшити свою залежність від російських енергоресурсів.

НОВИНИ