ЄС відхилив вимоги Росії щодо послаблення санкцій: Україна та США реагують

Президент Європейської ради Антоніо Коста, президент України Володимир Зеленський та голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Брюсселі. ФОТО: Nicolas Tucat / AFP

Європейський Союз відмовився задовольнити вимоги Кремля щодо зняття або пом’якшення санкцій в обмін на обмежений морський перемир’я в Чорному морі. Київ виступив проти поступок Росії, тоді як у США розглядають варіанти відповіді.

Брюссель проти поступок Кремлю

Європейська комісія у середу офіційно підтвердила, що припинення російської агресії та повне виведення військ з території України є головними умовами для можливого перегляду санкцій.

“Кінець невиправданої російської агресії та безумовне виведення всіх військ РФ з території України – це ключові передумови для будь-яких змін у санкційній політиці”, – наголосив представник Єврокомісії.

Раніше Москва висунула вимогу про зняття санкцій з аграрного сектору та розблокування транзакцій через російський “Россельхозбанк”, який залишається відключеним від системи SWIFT. Кремль заявив, що лише після цього буде готовий реалізувати перемир’я в Чорному морі.

Україна категорично проти

Президент України Володимир Зеленський вже у вівторок чітко висловився проти будь-яких послаблень для агресора. Представник Офісу президента додав, що Київ не отримував жодних запитів щодо погодження умов перемир’я.

США вагаються

На тлі жорсткої позиції ЄС та України, Вашингтон продовжує аналізувати пропозиції Москви. Колишній президент США Дональд Трамп підтвердив, що адміністрація розглядає кілька умов Кремля, але рішення поки не ухвалене.

“Ми зараз розглядаємо всі варіанти. Йдеться приблизно про п’ять чи шість умов”, – зазначив Трамп.

Водночас Німеччина підтвердила, що не має інформації про можливий перегляд санкцій ЄС, наголосивши, що рішення щодо SWIFT ухвалюються в Брюсселі.

Європа опиняється в складному становищі

Попри жорстку позицію Брюсселя, аналітики The Guardian зазначають, що перемовини щодо перемир’я в Чорному морі можуть свідчити про зміну підходу США, що може посилити ізоляцію Європи в її санкційній політиці щодо Росії.

НОВИНИ