ЗМІ / t.me/V_Zelenskiy_official
Європейські країни підтвердили готовність продовжувати підтримку України, однак розбіжності щодо можливого введення військ не дозволяють ухвалити спільне рішення. Про це повідомляє The New York Times за підсумками саміту “коаліції охочих” у Парижі.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що можливість відправлення європейських військ після завершення війни все ще залишається на порядку денному, хоча формат місії поки не визначений. За його словами, деякі країни розглядають варіант розгортання “сил заспокоєння” після закінчення бойових дій, однак питання потребує подальшого узгодження.
“Нам потрібно прискорити переговори, щоб досягти припинення вогню, фінансувати та доставляти зброю, а також готувати плани для української армії та сил заспокоєння”, – заявив Макрон.
Позиції європейських країн
Після тривалих дискусій лише Франція та Велика Британія висловили підтримку можливій миротворчій місії, тоді як Польща її відкинула, а Італія розглядає участь лише в межах мандату ООН.
Росія жорстко відреагувала на обговорення, назвавши це “військовим втручанням під виглядом миротворчої місії”. Прессекретарка МЗС РФ Марія Захарова заявила, що такий крок “може призвести до прямого зіткнення між НАТО та Росією”.
Макрон наголосив, що європейські війська не будуть перебувати на передовій, а їхня роль полягатиме у стримуванні Росії та підготовці українських військових.
Рішення “коаліції охочих”
- Збільшення військової допомоги Україні
- Використання заморожених російських активів для фінансування оборони
- Збереження санкційного тиску на Росію
- Підготовка плану безпекової місії для України
Водночас Кремль намагається обміняти угоду щодо Чорного моря на скасування санкцій, але Європа відкинула цю пропозицію.
Реакція України
Президент Володимир Зеленський позитивно оцінив результати саміту та наголосив на важливості підтримки Європи у військовому виробництві та посиленні санкцій.
“Я думаю, що всі лідери заряджені. Я вірю, що вони нас не покинуть і продовжать підтримку України”, – зазначив Зеленський.
Наступні рішення щодо “сил заспокоєння” очікуються найближчим місяцем після консультацій між військовими делегаціями.