Пошук
Close this search box.

Зеленський: Німеччина досі скептична щодо вступу України до НАТО через побоювання реакції Росії

Країни-члени НАТО

Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння щодо скептицизму Німеччини стосовно вступу України до Північноатлантичного альянсу (НАТО), який, на його думку, спричинений страхом перед можливою реакцією Росії. Про це Зеленський заявив у понеділок під час зустрічі з журналістами AFP, “Європейської правди” та The Kyiv Independent.

За словами Зеленського, більшість країн НАТО вже досягли консенсусу щодо запрошення України до альянсу, яке буде надано з урахуванням міжнародно визнаних кордонів країни. Він підкреслив, що Україна має підтримку таких країн, як Франція, Велика Британія та Італія. Однак позиція Німеччини залишається стриманою.

“Але все одно США будуть мати вирішальний вплив на цей процес. Ми сподіваємося, що Вашингтон після виборів президента США матиме більш позитивну позицію щодо нашого вступу до НАТО”, – зазначив Зеленський. Він також додав, що Сполучені Штати своєю позицією можуть впливати на інші країни, зокрема Угорщину та Словаччину, які також висловлюють стриманість щодо розширення НАТО.

Президент не виключив, що деякі партнери НАТО можуть розглядати питання вступу України в обмін на поступки щодо окупованих територій. “Ми не обговорюємо це, і це запрошення не залежить від думки Росії”, – заявив Зеленський, підкресливши, що міжнародно визнані кордони України мають стати основою для будь-яких рішень.

Коментарі Зеленського пролунали через кілька днів після його публічної презентації “плану перемоги” з п’яти пунктів, який включає запрошення до НАТО, зміцнення обороноздатності, стримування агресії Росії, економічне зростання та післявоєнну архітектуру безпеки.

Хоча Київ подав заявку на членство в НАТО у вересні 2022 року, альянс поки не ухвалив остаточного рішення щодо строків вступу України. В липні 2024 року НАТО визнало “незворотній шлях України до євроатлантичної інтеграції”, але конкретних термінів не озвучено.

Що стосується можливих мирних переговорів із Росією, Зеленський вважає, що їхня перспектива значною мірою залежить від результатів президентських виборів у США, які відбудуться в листопаді. Він переконаний, що після виборів Сполучені Штати швидко сформують свою позицію щодо війни, що може вплинути на готовність Росії до переговорів.

Зеленський підкреслив, що Україна не просить у західних союзників ядерної зброї для захисту, але висловив переконання, що сильна підтримка НАТО та США допоможе забезпечити безпеку країни в майбутньому.

НОВИНИ