Резервування авіаквитків з Канади до США знизилося на понад 70%: що стоїть за різким падінням

Згідно з даними аналітичної компанії OAG, кількість бронювань авіаквитків на рейси з Канади до США зменшилася на більше ніж 70% щомісяця до вересня 2025 року. Порівняння даних цього року з аналогічним періодом минулого року свідчить про помітне падіння попиту на рейси між двома країнами, що відображає зниження туристичної активності та бізнес-подорожей. Про це пише Business Insider.

OAG, міжнародний постачальник даних про подорожі з головним офісом у Великобританії, проаналізував зміни в кількості бронювань, порівнюючи дані 2025 року з попереднім роком. Оскільки авіакомпанії звикли виставляти квитки на продаж заздалегідь, аналітики взяли до уваги прогнози до вересня 2025 року. Крім того, OAG повідомляє про поступове скорочення пропускної здатності рейсів між Канадою та США на 3,5% в липні та серпні.

«Різке зниження попиту свідчить про те, що пасажири утримуються від бронювання квитків, ймовірно, через триваючу невизначеність, пов’язану з торговим конфліктом», — зазначив Джон Грант, головний аналітик OAG.

Зниження попиту також підтвердив генеральний директор United Airlines, Скотт Кірбі, заявивши, що авіакомпанія спостерігає «значне зменшення потоку пасажирів з Канади до США». Крім того, дані з митної та прикордонної служби США вказують на те, що в лютому менше 500 000 осіб перетнули сухопутний кордон з Канади до США, що є зниженням на 12,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Пасажири обирають інші напрямки, зокрема Мексико та Кариби, а авіакомпанії відповідають на ці зміни, зменшуючи кількість місць на рейсах до США. WestJet, другий за величиною перевізник Канади, скасував маршрути між Нью-Йорком та Калгарі, а також між Орландо та Едмонтоном, натомість збільшивши кількість рейсів до Європи.

«Ми зосереджені на продовженні польотів там, де є попит», — зазначили представники WestJet, додавши, що спостерігається значне перенаправлення бронювань на сонячні напрямки, як-от Мексика та Кариби, а також на трансатлантичні рейси.

Водночас, наприкінці березня Дональд Трамп оголосив про введення додаткових мит у розмірі 25% на всі автомобілі та автозапчастини, які не виробляються в США. Це рішення, яке набуде чинності з 2 квітня, ще більше посилює економічну напругу між країнами. Прем’єр-міністр Канади, Марк Карні, в свою чергу, заявив, що «стара взаємодія» між Канадою та США тепер остаточно завершена.

НОВИНИ