Росія збільшила експорт нафти, але стикається з логістичними проблемами

Фото: Depositphotos

Росія наростила експорт нафти завдяки введенню в обіг нових танкерів, а також збільшенню практики перевантаження нафти з судна на судно. Проте, незважаючи на зростання відвантажень, логістичні проблеми тривають – завантажені судна змушені простоювати, повідомляє Bloomberg.

Щонайменше п’ять нових танкерів, які почали працювати після запровадження санкцій, збільшили відвантаження нафти з тихоокеанського порту Козьміно минулого тижня. Ще шість суден наразі стоять на якорі біля терміналу, очікуючи завантаження.

Нові танкери також працюють у російських портах Балтики. Після завершення шторму, який порушив логістику, середній обсяг експорту нафти за останні чотири тижні виріс найшвидше з квітня. За період у чотири тижні до 16 лютого експорт російської нафти зріс на 7% у порівнянні з попереднім тижнем і досяг 3,03 мільйона барелів на добу.

Попри зростання експорту, судновласники стикаються з труднощами при розвантаженні нафти. Це змушує їх збільшувати кількість перевантажень з танкера на танкер, щоб вивільнити спеціалізовані судна-шатли.

Три партії нафти РФ марки Sokol, експортовані з острова Сахалін, були перевантажені на супертанкер Daban біля російського порту Находка. Наразі судно стоїть на якорі поблизу китайського порту Яньтай, але за даними системи відстеження, вантаж досі не вивантажено.

Ще одна партія була перевантажена на танкер класу Aframax Urgane I. Такі операції дозволяють вивільнити шатлові танкери, які забезпечують експорт нафти Sokol, але для підтримки поточних обсягів поставок Росії доведеться залучити більше суден найближчими тижнями.

Проєкт “Сахалін-2” залучив два нові танкери – Galaxy і Voyager для транспортування своїх вантажів, оскільки звичайний флот не може розвантажуватися в Китаї через санкції. При цьому перший із цих танкерів, Galaxy, вже потрапив під санкції США.

НОВИНИ