Фото: telegram channel
22 лютого Ізраїль офіційно підтвердив загибель ізраїльської заручниці Ширі Бібас, яку бойовики ХАМАС утримували в полоні. Про це повідомила сім’я загиблої у заяві, оприлюдненій у суботу. Після проведення судово-медичної експертизи тіло жінки було ідентифіковано, підтвердивши найгірші побоювання родини.
“Ми боялися цих новин”
У заяві сім’ї Бібас зазначено: «Після процесу опізнання в Інституті судової медицини сьогодні вранці ми отримали новину, якої найбільше боялися. Наша Ширі була вбита в полоні й тепер повернулася додому, щоб упокоїтися поруч зі своїми дітьми, чоловіком та всією родиною».
Родичі зізналися, що до останнього вірили в порятунок Ширі та її дітей: «Ми продовжували сподіватися, що знову зможемо їх обійняти, але тепер ми спустошені та в скорботі».
Маніпуляції ХАМАС з тілами загиблих
20 лютого терористи ХАМАС передали Ізраїлю гроби з тілами чотирьох заручників, стверджуючи, що серед них були Ширі Бібас, її маленькі сини — 9-місячний Кфір та 4-річний Аріель, а також 83-річний Одед Ліфшиць. Усі вони були викрадені 7 жовтня 2023 року з кіббуца Нір-Оз.
Проте результати судово-медичної експертизи виявили шокуючу правду: одне з переданих тіл належало не Ширі Бібас, а невідомій жінці з сектора Гази. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху підтвердив цю інформацію та засудив ХАМАС за навмисні маніпуляції.
Згідно з експертизою, обидва хлопчики були вбиті ще в листопаді 2023 року, приблизно через місяць після викрадення.
Трагедія родини Бібас
Ширі Бібас була захоплена разом зі своїми дітьми під час масованого нападу ХАМАС на кіббуц Нір-Оз. Її чоловіка, Ярдена Бібаса, утримували окремо від сім’ї й звільнили 1 лютого. За словами ізраїльських чиновників, він не мав жодного контакту з дружиною та дітьми під час полону.
Ця трагедія стала черговим нагадуванням про жорстокість терористичних угруповань та глибокий гуманітарний кризис, спричинений конфліктом. Ізраїльська влада продовжує закликати міжнародну спільноту до активніших дій для звільнення всіх заручників, що залишаються в руках ХАМАС.
Пам’ятаємо Ширі, Кфіра та Аріеля.
Їхня історія стала символом болю, який переживають тисячі ізраїльських родин.