телемарафон “Єдині новини”.Фото: ichnya.crl.net.ua
Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що уряд країни взяв до уваги рекомендації Єврокомісії стосовно телемарафону “Єдині новини” та готовий припинити його підтримку після закінчення воєнного стану. Про це повідомляє TimeUkraineIsrael із посиланням на Eurointegration, а також на офіційне повідомлення пресслужби Мінкульту.
За словами міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького, українська влада планує сконцентруватися на довгостроковому розвитку медіаінфраструктури, зокрема задля збереження плюралізму та різноманіття в інформаційному просторі країни. “Рекомендації Єврокомісії щодо телемарафону “Єдині новини” враховані. Держава припинить підтримку марафону після завершення воєнного стану, спрямовуючи зусилля на розвиток стабільної медіаінфраструктури”, – зазначив Точицький.
Єврокомісія: Україна повинна підтримувати плюралізм медіа
Нагадаємо, в нещодавньому звіті Європейська комісія вперше публічно висловила критику на адресу телемарафону, закликаючи Україну до відновлення плюралістичного медійного середовища. Однією з рекомендацій у звіті є зосередження на розвитку медіа, що сприятиме незалежному висвітленню подій.
Крім того, зауважено, що телеканал “Рада”, який мав би висвітлювати роботу парламенту, зокрема діяльність представників опозиції, не відповідає своїм завданням. Єврокомісія відзначила недостатнє представлення парламентської опозиції на цьому телеканалі, а також акцентувала на тому, що трансляції засідань Верховної Ради, перервані у 2022 році, досі не відновилися.
ЄС задоволений роботою парламенту, але бачить проблеми з опозицією
Попри загальне задоволення Євросоюзом роботою Верховної Ради, у звіті підкреслено, що присутність опозиційних поглядів в українському медіапросторі обмежена. У рекомендаціях йдеться про важливість забезпечення повноцінної присутності опозиційних сил, що сприяє зміцненню демократичних цінностей в Україні.
Водночас, Єврокомісія відзначила виконання Україною попередніх вимог ЄС, зокрема щодо захисту прав національних меншин, таких як угорці.