РФ нарощує бронетехніку в штурмах на Донбасі, намагаючись досягти кордонів регіону – Дмитро Снєгирьов

Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.Фото: armyinform.

Військовий експерт: РФ активізувала бронетехніку, намагаючись просунутися на Донеччині

Російські окупанти посилили використання бронетехніки у тактиці малих штурмових груп на Донбасі. Як повідомляє TimeUkraineIsrael з посиланням на телеканал FREEДОМ, військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов зазначив, що активізація бронетехніки в атаках спричинена терміновою потребою окупантів вийти на адміністративні межі Донецької області.

Після періоду літньої тактики малих мобільних груп, запозиченої у ПВК “Вагнер”, окупанти значно збільшили компоненти бронетехніки в атаках на Сили оборони України. За словами Снєгирьова, останніми тижнями під час окремих штурмів РФ задіює до 30 одиниць бронетехніки, що є суттєвим зростанням порівняно з попереднім часом. Аналітик наголошує, що через тиск часу окупанти готові зазнавати значних втрат.

Дефіцит та зношення російської бронетехніки

Втім, за даними OSINT-дослідників, окупанти зіткнуться з критичною нестачею бронетехніки до 2025 року. В арсеналах тривалого зберігання РФ залишки радянської техніки перебувають у вкрай зношеному стані, а багато машин годяться лише для донорства запчастин. За оцінками аналітиків, російський військово-промисловий комплекс не встигає компенсувати втрати – річне виробництво танків у РФ обмежується 60-80 одиницями, що недостатньо для активного ведення бойових дій.

Ситуація в районі Покровська: спроби оточення та посилення тиску

На думку Снєгирьова, окупанти намагаються створити загрозу оперативного оточення українських підрозділів поблизу Покровська, просуваючись зі сторони Селидового та Мирнограда. Це може створити певні виклики для Сил оборони України, однак серйозний прорив окупантів у бік Дніпра чи Запоріжжя поки що малоймовірний. Аналітик вважає подібні заяви частиною російських інформаційно-психологічних операцій (ІПСО), спрямованих на дестабілізацію ситуації та поширення паніки.

Дезінформація про ситуацію в Курській області та спроби звинувачень у “ядерному тероризмі”

Крім Донбасу, російська пропаганда просуває версії про нібито “видавлювання” Сил оборони України з позицій у Курській області. Однак, за словами Снєгирьова, це чергова інформаційна операція, яка не відповідає реальності: українські війська продовжують маневрові дії та навіть демонструють певні успіхи на цьому напрямку.

Аналітик також звертає увагу на спроби окупантів використати Курську АЕС для звинувачень України у “ядерному тероризмі”. За його словами, російська сторона могла готувати станцію до можливого підриву з метою створення приводу для міжнародних звинувачень на адресу України. Втім, українські війська зважили всі ризики й уникли активних бойових дій у безпосередньому районі АЕС.

Загрози для України та тактичні кроки РФ

Російські окупанти, зазнаючи значних втрат та зіткнувшись із браком бронетехніки, намагаються форсувати події на Донбасі й одночасно проводять інформаційні операції, щоб залякати українське суспільство та світову спільноту. Однак попри складну ситуацію на деяких ділянках фронту, експерти вказують на здатність Сил оборони України ефективно протистояти та навіть досягати успіхів в умовах посилення військового тиску з боку окупантів.

НОВИНИ