Скандал у Баварії: Німеччину звинувачують у затягуванні повернення євреям викрадених нацистами творів мистецтва

Фото: Felix Hörhager/dpa/picture-alliance

У Німеччині спалахнув гучний скандал навколо повернення культурних цінностей, викрадених нацистами у єврейських колекціонерів у роки Другої світової війни. Про це повідомляє ізраїльський журналіст Олексій Желєзнов посилаючись на YouTube-канал ,,Новые времена из Германии,,.

У центрі скандалу — Баварські державні зібрання картин та їхній директор Бернхард Маац, якого вже відправили у відставку. Причина — затягування процесу повернення творів мистецтва законним спадкоємцям єврейських власників.

За словами представників єврейської громади, музеї роками зберігають роботи з відомим походженням та не поспішають їх повертати родинам, які пережили Голокост.

Особливо різко виступила глава Єврейської громади Мюнхена та Верхньої Баварії Шарлотта Кноблох. Вона нагадала, що минуло вже 80 років після падіння нацизму та 25 років після підписання Вашингтонської декларації 1998 року, яка зобов’язувала Німеччину ретельно перевіряти музейні колекції та повертати конфісковані нацистами речі їхнім законним власникам.

Попри офіційні зобов’язання та публічні обіцянки, у Баварії, схоже, ці процеси свідомо гальмували.

Музей категорично заперечує всі звинувачення, однак Маац уже знятий з посади й переведений до Центрального інституту історії мистецтв.

Ця історія загострила давню проблему для Німеччини — повернення євреям награбованих у часи Третього рейху культурних цінностей залишається не лише юридичним питанням, а й елементом історичної відповідальності перед жертвами нацистської політики.

НОВИНИ